Hala Expo Łódź

Adres

ul. Wólczańska 199

90-531 Łódź, Polska

tel. +48 42 636 29 83, +48 42 636 86 78
fax. +48 42 637 29 35KONTAKT DLA PRASY
Agnieszka Lubiatowska

Rzecznik Prasowy MTŁ

0605 63 63 53

a.lubiatowska@mtl.lodz.pl
info@mtl.lodz.pl

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Łódź jest ważnym centrum usług wystawienniczych. W 1987 roku odbyły się tu Międzynarodowe Targi Odzieży, Tkanin, Dziewiarstwa i Wyrobów Tekstylnych-Interfashion całościowa prezentacja osiągnięć polskiego przemysłu tekstylnego. Sukces tego przedsięwzięcia zapoczątkował nowy okres w gospodarczym rozwoju miasta. Spółka Międzynarodowe Targi Łódzkie powstała w grudniu 1989 roku. Firma początkowo zajmowała się organizacją Interfashion. Dynamicznie działająca Spółka, w krótkim czasie podjęła udaną próbę realizacji kolejnych imprez targowych. W pierwszych latach istnienia wykrystalizował się profil działalności Firmy. Międzynarodowe Targi Łódzkie specjalizują się w realizacji branżowych targów i wystaw o krajowym i międzynarodowym zasięgu. Stwarza to okazję promocji wielu dziedzin życia gospodarczego. Program imprez ma charakter otwarty. Systematycznie rozszerzany jest zakres tematyczny targów. Podejmowane są inicjatywy prezentacji nowych obszarów aktywności gospodarczej. Poszczególne imprezy zyskują oprawę merytoryczną w postaci sympozjów, seminariów i konferencji. Najlepsze wyroby, produkty i rozwiązania technologiczne zdobywają nagrody w towarzyszących targom konkursach. Przygotowaniem i realizacją poszczególnych projektów zajmują się zespoły marketingu, promocji, reklamy i informacji, wydawnictw oraz technicznej obsługi hali. W 1999 roku MTŁ świętowały jubileusz dziesięciolecia działalności na polskim rynku wystawienniczym. Międzynarodowe Targi Łódzkie są członkiem Polskiej Korporacji Targowej. W rankingu korporacji firma znajduje się w ścisłej czołówce firm o podobnym profilu działania. W 1999 roku MTŁ zostały uhonorowane przez Gazetę Targową nagrodą Hermes za wybitne osiągnięcia targowe. Komitet Integracji Europejskiej i BCC przyznały MTŁ w 2001 roku Medal Europejski za organizację Międzynarodowych Targów Łączności INTERTELECOM.

Siedziba Międzynarodowych Targów Łódzkich
Łódź, z przemysłowym rodowodem, sięgającym przełomu XVIII i XIX wieku, jest największym w Polsce skupiskiem fabrykanckich rezydencji. Pałace, restaurowane pod bacznym okiem konserwatorów, odzyskują obecnie dawna świetność. Są ozdoba miasta; mieszczą się w nich biura wielu firm i instytucji. Od połowy 1997 roku siedzibą Międzynarodowych Targów Łódzkich jest okazała willa otoczona ogrodem, usytuowana przy ul. Wólczańskiej 199. Rezydencję zbudował w 1888 roku niemiecki przemysłowiec Zygmunt Richter. Willa utrzymana jest w stylu eklektycznym o charakterze neorenesansowym. Po II wojnie światowej przez wiele lat budynek ten zajmowało przedszkole. W latach 90-tych, z inicjatywy gminy Łódź, rozpoczęto restaurację obiektu. Przywrócono dawny wygląd fasadzie i wszystkim pomieszczeniom. Ozdobę willi stanowią wspaniałe sztukaterie, dębowe boazerie, marmurowe kominki, łukowate sklepienia i oryginalne, barwne witraże. Staraniem Spółki Międzynarodowe Targi Łódzkie, w ciągu kilku miesięcy wykonano stylowe ogrodzenie i przywrócono świetność ogrodu. Oficjalne otwarcie ogrodu okalającego siedzibę firmy, połączone z pokazem mody, miało miejsce w maju 1998 roku. Uroczystość stanowiła ważny akcent obchodów Święta Łodzi związanego z 575 rocznicą nadania praw miejskich naszemu miastu.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« czerwiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.