Premiera filmu w Łodzi

Adres

Kino CHARLIE, ul. Piotrkowska 203/205

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Witam!

W imieniu ruchu Zeitgeist Polska chciałbym zaprosić Państwa na premierę filmu Zeitgeist: Moving Forward. ---------- Bilety ani rezerwacje nie są wymagane.

Moving Forward jest to trzeci z kolei film z cyklu "Zeitgeist", stworzony przez amerykańskiego reżysera - Petera Josepha. Oba poprzednie (The Movie i Addendum) zasłynęły jako najczęściej oglądane filmy dokumentalne w internecie. Jego premiera ma się odbyć 15 stycznia 2011 w ponad 60 krajach, wliczając Polskę. 25 stycznia film zostanie udostępniony za darmo w internecie.

Zeitgeist po niemiecku oznacza "duch epoki", w dokumentach przedstawiany jest jako wpływ kultury na człowieka. Wpływ ten często bywa bardzo negatywny, czego widz może doświadczyć podczas oglądania przedstawionych w nich faktów. Fakty oraz sposób ich przedstawienia oddziałują w niezwykły sposób na światopogląd widza, przez co za ogromną popularnością filmów idzie ich wielka kontrowersyjność. Zeitgeist: Addendum dał początek ruchowi Zeitgeist, który działa w ponad 200 krajach na świecie, zrzeszając blisko pół miliona członków. Celem ruchu jest promowanie innowacyjnego systemu socjoekonomicznego, zwanego "gospodarką opartą na zasobach" (ang. Resource-based economy - RBE).

Potrzeba zmiany obecnego systemu na gospodarkę opartą na zasobach będzie głównym tematem nowego Zeitgeista. Potrzeba ta bedzie poparta dokładną analizą współczesnej ekonomii, ludzkich zachowań oraz technologii. W filmie wystąpi wielu ekspertów z różnych dziedzin naukowych, które wiążą się z funkcjonowaniem społeczeństwa. Cechą odróżniającą go od pozostałych dokumentów jest połączenie tradycyjnego podejścia dokumentalnego z motywami dramaturgii, udziałem aktorów i wieloma animacjami/wizualizacjami 2D oraz 3D.

Premiera Zeitgeist: Moving Forward jest organizowana wyłącznie przez ruch Zeitgeist (bez udziału żadnego komercyjnego dystrybutora) co biorąc pod uwagę skalę tego wydarzenia, jest ewenementem na skalę światową. W Polsce odbędzie się ona w 7 miastach, począwszy od 15 stycznia. Wstęp na pokazy będzie darmowy.

Łódź
Miejsce: Kino CHARLIE, ul. Piotrkowska 203/205
Czas: 15 stycznia 2011, 18:00

Więcej na temat filmu oraz poszczególnych pokazów: <a href="www.tzmpolska.org/zmf" target="_blank" rel="nofollow">http://www.tzmpolska.org/zmf" target="_blank" rel="nofollow">www.tzmpolska.org/zmf</a>
Polski ruch Zeitgeist: <a href="www.tzmpolska.org" target="_blank" rel="nofollow">http://www.tzmpolska.org" target="_blank" rel="nofollow">www.tzmpolska.org</a>
Oficjalna strona filmu: <a href="www.zeitgeistmovingforward.com" target="_blank" rel="nofollow">http://www.zeitgeistmovingforward.com" target="_blank" rel="nofollow">www.zeitgeistmovingforward.com</a>


Pozdrawiam,
historix49
TZM Polska


* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« sierpień 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.