Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Adres

ul. Zachodnia 54/56
90-403 Łódź
tel./fax (042) 633 26 41
tel. (042) 633 43 68
www.aoia.pl

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych to w roku 2010 ciągle jeszcze nowa i młoda placówka kultury. Młoda ? dlatego, że młodzi twórcy znajdują tu opiekę artystyczną i techniczną pomoc dla realizacji swoich zainteresowań.

Poczucie pewnej? nie bójmy się tego słowa: służby ? wynika w AOIA nie z jakiegoś szczególnego nasilenia społecznikowskich pasji, ale po prostu z pragmatyzmu i statutowych powinności: Opłaca się inwestować w ciekawych młodych artystów, bo bez nich kultura by sczezła, a w mieście byłoby nudno. Podstawą współpracy jest wysoki poziom artystyczny i waga przesłania.

Zapraszamy na ulicę Zachodnią 54/56 ? charakterystyczny kolorowy budynek z niebieską ?basztą? i blaszanym niby-dachem.

Jeśli chcesz przyjechać samochodem, to pierwszą rzeczą, która zachęca do odwiedzin, jest obszerny parking. Proszę nie przejmować się bramą! Podczas imprez zawsze jest otwarta. W ciepłe, letnie dni parking jest miejscem imprez plenerowyh.

Na pierwszym piętrze kawiarnia i dwa balkony ? latem niezwykły widok na perspektywą ulicy Zachodniej. Kawiarnia jest miejscem imprez klubowych: małe recitale, spotkania autorskie, mini-koncerty (jazz, ballada, piosenka poetycka), dyskusje. Również na tym samym piętrze mieści się sala widowiskowa, nowocześnie wyposażona, o czarnych ścianach (jak w dawnym Teatrze 77), z mobilną sceną i widownią (mieszczącą do 200 osób). Sala ta to historyczne miejsce, w którym grane były głośne w swoim czasie spektakle Teatru 77: ?Clowni?, ?Kazanie?, ?Nawrócony?, ?Moskwa Pietuszki?.

Gdybyś chciał rozwinąć talenty plastyczne, lub poprawił w sobie zdolności aktorskie, czy wokalne, możesz skorzystać z warsztatów, które mają swoje miejsce na trzecim piętrze (ceramika artystyczna, mozaika, malarstwo na szkle, scena piosenki, szkoła tańca, teatr).
Prowadzimy też (pod auspicjami Narodowego Centrum Kultury) Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w zakresie tańca towarzyskiego (bliższe informacje znajdziesz na naszej stronie w ofercie komercyjnej).

Zapraszamy

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« czerwiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partnerzy

Podpowiadamy

Wirtualny pilot, latam w FSX na vatsim polska.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.