Fabryka Sztuki

Adres

Tymienieckiego 3
90-365 Łódź

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Jest instytucją kultury usytuowaną na terenie dziewiętnastowiecznych fabryk na Księżym Młynie. Stworzyły ją wspólnie Łódź Art Center, Stowarzyszenie Teatralne Chorea i Urząd Miasta Łodzi w styczniu 2007 r. W swoich działaniach Fabryka Sztuki skupia się przede wszystkim wokół teatru, sztuki najnowszej i edukacji artystycznej. Fabryka przygotowuje dla łodzian cykl wykładów i spotkań z artystami i wybitnymi specjalistami w dziedzinie kultury i sztuki, seminaria z zakresu antropologii teatru, teorii sztuki i historii teatru, a także warsztaty i projekty edukacyjne. Odbywają się tutaj przedstawienia teatralne, projekcje filmowe, koncerty oraz wystawy. Teatralne działania Fabryki Sztuki prowadzone są przez Stowarzyszenie Teatralne Chorea, które łączy tradycje antyczne ze współczesnym teatrem.

Fabryka Sztuki realizuje projekty cykliczne - Wtorki i Czwartki, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Łodzi. Jest również organizatorem takich niecodziennych wydarzeń, jak m.in.: Festiwal Łódź Alternatywa, Kino Letnie, Scena Fabryka, Manewry Patriotyczne, Stawiam na Łódź, Obraz w kadrze czy Poza Horyzont. W ramach Fabryki Sztuki działa też Zona Sztuki Aktualnej, prezentująca sztukę najnowszą.

www.fabrykasztuki.org/" target="_blank" rel="nofollow">http://www.fabrykasztuki.org/

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« grudzień 2017 »
pn wt śr czw pt sb nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Wirtualny pilot, latam w FSX na vatsim polska.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.