AKADEMIA MUZYCZNA W STARYM KLASZTORZE Recital organowy

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Recital organowy
Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze w Łagiewnikach

Muzyka barokowych i romantycznych mistrzów organów zabrzmi podczas lipcowego koncertu z cyklu Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze. Wykonawcą będzie Wojciech Buczyński – student łódzkiej uczelni muzycznej. Zaprezentuje dzieła organowe Dietericha Buxtehudego, Felix’a Mendelssohna-Bartholdy’ego, Johanna Sebastiana Bacha i Franza Liszta. Recital odbędzie się 21 lipca (niedziela) o godzinie 15.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach przy ul. Okólnej 185. Wstęp wolny.

Wojciech Buczyński rozpocznie koncert wykonaniem Preludium d-moll BuxWV 140 Dietericha Buxtehudego. Dzieło, zawierające trzy osobne fugi, a zakończone wirtuozowską toccatą jest jedną z kilkunastu tego rodzaju kompozycji Buxtehudego, które stanowią mistrzowski trzon jego organowej twórczości. Czteroczęściowa romantyczna II Sonata organowa c-moll op. 65 Felix’a Mendelssohna-Bartholdy’ego będzie kolejnym elementem niedzielnego programu. Kompozytor znany z biegłości w wykonawstwie organowym oraz improwizacji, walory te zawarł w cyklu 6 sonat, z którego pochodzi dzieło prezentowane w programie koncertu. Podczas popołudnia z muzyką organową nie zabraknie dzieł barokowego geniusza – Johanna Sebastiana Bacha. Wojciech Buczyński wykona jego Preludium i fugę D-dur BWV 532, które zawiera skomplikowaną konstrukcyjnie fugę, poprzedzoną wieloczęściowym preludium. Na zakończenie koncertu zabrzmi Preludium i fuga na temat B-A-C-H Franza Liszta, które należy do kanonu wykonawstwa organowego, zarówno spośród dzieł Liszta, jak i repertuaru światowego.

Wojciech Buczyński jest absolwentem Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Krośnie, w klasie organów mgra Tadeusza Rymarza – oba etapy kształcenia ukończył z wyróżnieniem. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie organów dra hab. Krzysztofa Urbaniaka. Brał udział w kursach organowych w Pasłęku, Gottorf i Stralsundzie, pracując pod kierunkiem, m.in. prof. Pietera van Dijka oraz prof. Christopha Bosserta. W 2019 roku w ramach programu Erasmus+ studiował w Hochschule für Musik w Detmold w klasie organów prof. Martina Sandera. Zdobył wyróżnienie na I Ogólnopolskim Konkursie Diecezjalnych Studium Organistowskich w Tarnowie oraz I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Szkół Muzycznych II st. klasy organów w Warszawie.


więcej informacji:
www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/lipiec-2019/153950-recital-organowy-z-cyklu-akademia-muzyczna-w-starym-klasztorze-w-lagiewnikach" target="_blank" rel="nofollow">http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/lipiec-2019/153950-recital-organowy-z-cyklu-akademia-muzyczna-w-starym-klasztorze-w-lagiewnikach

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« lipiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.