Letnie koncerty w Altanie: W miłości na głosy dwa

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

W miłości na głosy dwa

Miłosne arie, songi musicalowe i pieśni w parkowej scenerii wykonają wokaliści: Magdalena i Przemysław Cierzniewscy – artyści Teatru Wielkiego w Łodzi. Towarzyszyć im będzie pianista Marcin Kawczyński. Publiczność usłyszy przeboje operowe m.in.: Gioacchina Rossiniego, Giacoma Pucciniego i Giuseppe Verdiego, fragmenty z operetek „Księżniczka czardasza” Imre Kálmána i „Wesoła wdówka” Franza Lehára oraz muzykę George’a Gershwina, Joaquína Rodriga i Ennia Morricone. Różnorodny repertuar zabrzmi w Altanie w Parku Źródliska I 14 lipca (niedziela). Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Na koncerty zapraszają: Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach projektu „Zielona Łódź” i Akademia Muzyczna w Łodzi.

Popołudnie z muzyką wokalną otworzą dwie słynne arie: tenorowa „La donna è mobile” z opery „Rigoletto” Giuseppe Veridiego oraz sopranowa „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi” Giacoma Pucciniego. W dalszej części koncertu Magdalena i Przemysław Cierzniewscy wcielą się w kolejne operowe role: Hrabiego Almavivy („Cyrulik sewilski” Rossiniego), Nemorina („Napój miłosny” Donizettiego), Bazylia („Wesele Figara” Mozarta) i Musetty („Cyganeria” Pucciniego). Wokaliści zaprezentują także różnorodne pieśni na głos męski lub żeński. Pojawi się muzyka polska – „Rajski ptak” Ludomira Różyckiego, muzyka o filmowej proweniencji – „Nella Fantasia” Ennia Morricone z melodią z obrazu „Misja”, utwór z hiszpańskim tekstem „¿De dónde venís, amore?” Joaquína Rodriga oraz pieśń neapolitańska „Non ti scordar di me” Ernesta De Curtisa. W programie koncertu nie zabraknie przebojów musicalowych i operetkowych. Zabrzmią: „Tę uliczkę znam” z musicalu „My Fair Lady” Fredericka Loewe, „Summertime” z opery „Porgy and Bess” George’a Gershwina, a także lubiane przez publiczność „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka” Franza Lehára oraz „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo” z operetki „Księżniczka czardasza” Imre Kálmána. Na zakończenie artyści w duecie zaśpiewają „Time To Say Goodbye” Francesca Sartoriego. Przy fortepianie wokalistom towarzyszyć będzie Marcin Kawczyński, a koncert poprowadzi Katarzyna Mandat.

Magdalena i Przemysław Cierzniewscy związani są zawodowo z Teatrem Wielkim w Łodzi. Oboje pasjonują się różnorodną muzyką wokalną: od opery, poprzez operetkę i musical, aż do liryki. Magdalena Cierzniewska miała okazję doskonalić swoje umiejętności podczas pracy solistki Opery Nova w Bydgoszczy oraz Teatru Muzycznego w Poznaniu. Występowała także na wielu scenach europejskich, m.in. z Placido Domingo podczas koncertu w Poznaniu. Przemysław Cierzniewski już podczas studiów występował na deskach Opery Nova i Opery Bałtyckiej. Zadebiutował rolą Gherardo w operze Pucciniego „Gianni Schicchi”. Pianista Marcin Kawczyński zawodowo związany jest z Akademią Muzyczną w Łodzi. Głównym obszarem jego artystycznych zainteresowań jest muzyka kameralna – za akompaniament podczas konkursów wokalnych i instrumentalnych zdobył liczne wyróżnienia. Jako solista koncertował z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Legnicką Orkiestrą Symfoniczną oraz Radomską Orkiestrą Kameralną, a w charakterze kameralisty występuje z muzykami środowiska łódzkiego.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« lipiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Wirtualny pilot, latam w FSX na vatsim polska.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.