Folkuj po łódzku w Porcie Łódź!

Informacje

Cena

Brak danych dotyczących ceny.

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Warsztaty z rękodzieła, muzyczne występy z udziałem publiczności, niezwykły pokaz mody inspirowany folklorem z różnych stron świata i koncert gwiazdy z Białorusi – TURANA. Takie atrakcje zaplanowano na pierwszy dzień Międzynarodowego Festiwalu FOLKOWE INSPIRACJE, którego IX edycja rozpocznie się w najbliższą sobotę w Porcie Łódź.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO w partnerstwie z Pałacem Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 29 czerwca – 6 lipca, a na inaugurację imprezy w sobotę 29 czerwca zaprasza Port Łódź. To tu na Patio Centrum każdy będzie mógł przenieść się w niezwykle barwny świat folkloru z całego świata. W ramach imprezy zaplanowane zostały atrakcje dla wszystkich bez względu na wiek! Odbędą się m. in. warsztaty wykonywania gadżetów i pamiątek ozdabianych folklorystycznymi wzorami, tradycyjne gry np. w kolorowy tor kapslowy czy występy muzyczne typu flash mob, do których każdy będzie mógł się przyłączyć i wziąć udział we wspólnej zabawie tanecznej.

W ramach wydarzenia w sobotnie popołudnie o godzinie 15:00 Port Łódź zaprasza na międzynarodowy koncert na letniej scenie Patio z udziałem uczestników festiwalu. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć niezwykły występ wokalny i taneczny 250 artystów z 10 krajów, który odbędzie się przy akompaniamencie muzyki granej na żywo. Festiwal FOLKOWE INSPIRACJE to także moda inspirowana tradycją różnych stron świata. Piękne kolorowe stroje będzie można obejrzeć na pokazie mody – Folk Fashion – na Patio Portu Łódź w godzinach 17:00 – 19:00. Z kolei wieczorem o godzinie 19:30 odbędzie się występ białoruskiej gwiazdy – TURANA, laureata wielu międzynarodowych festiwali i konkursów, który w swoich kompozycjach łączy współczesne gatunki muzyki z folkowym brzmieniem.

FOLKOWE INSPIRACJE to nie jest zwykły festiwal folklorystyczny. Jest to przedsięwzięcie artystyczne posiadające swój charakter i niepowtarzalny klimat stworzony przez energię i kreatywność młodych ludzi. To festiwal, który tworzy młodzież zafascynowana kulturą i tradycjami narodów oraz grup etnicznych na świecie. Więcej informacji na temat przedsięwzięcia znajduje się na stronie www.folkoweinspiracje.pl

HARMONOGRAM FESTIWALU- PORT ŁÓDŹ 29.06
13.00 - 18.00 - FOLKOWE ANIMACJE – warsztaty folklorystyczne
14.00 - 18.00 - FOLKOWY FLASH MOB – układy muzyczne z udziałem publiczności
15.00 - 20.00 - FOLKOWANIE NA EKRANIE - festiwalowe studio TV
15.00 - 20.00 - WSZYSCY GRAMY W FOLK - międzynarodowy koncert z udziałem uczestników festiwalu
17.00 - 19.00 - FOLK FASHION - pokaz mody inspirowany folklorem różnych krajów świata
19.30 - 20.30 - Koncert białoruskiego artysty TURANA

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« lipiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Kanał o FSX, płatne i darmowe fsx dodatki.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.