Klawesyn i muzyka dawna

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Klawesyn solo i w zespołach
Koncert z cyklu Klawesyn i Muzyka Dawna

Wykonawcami ostatniego w bieżącym roku akademickim koncertu z muzyką dawną będą studenci i doktoranci Katedry Klawesynu, Organów i Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Prezentować będą muzykę włoskiego i francuskiego baroku kompozytorów takich, jak: Jean-Henri d\'Anglebert, Francesco Geminiani, Jacques Duphly oraz dzieła Georga Friedricha Händla i Dietricha Buxtehudego. Koncert odbędzie się 15 maja (środa) o godzinie 18.15 w Sali Balowej w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Gdańskiej 32. Wstęp wolny.

W programie koncertu znajdzie się muzyka na klawesyn solo, a także suity i sonaty, przeznaczone na większe zespoły instrumentalne. Klawesyniści wykonają solo muzykę francuską: Suitę g-moll z Pièces de Clavecin Jeana-Henriego d\'Angleberta, Suitę a-moll z Second Livre de Pièces de Clavecin Nicolasa Sireta oraz La Forqueray z Troisième Livre de Pièces de Clavecin Jacques’a Duphly’ego, a także Preludium g-moll BuxWV 163 Dietricha Buxtehudego – barokowego niemieckiego kompozytora duńskiego pochodzenia. Artyści z Bydgoszczy przygotowali także kilka kompozycji kameralnych. Na wiolonczeli barokowej i klawesynie zaprezentowana zostanie Sonata d-moll nr 2 z Sonates pour le Violoncelle Francesca Geminianiego. Anonimowa Sonata D-dur Wie schön leuchtet der Morgenstern wykonana zostanie na skrzypcach barokowych i klawesynie. Natomiast na flety traversi, wiolonczelę barokową i klawesyn przeznaczone będą Trio sonata g-moll HWV 390 Georga Friedricha Händla oraz współczesna Toccata Moniki Sroczyńskiej.

Artyści którzy wystąpią podczas środowego koncertu to studenci i doktoranci z Katedry Klawesynu, Organów i Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Na scenie prezentować się będą: fleciści Ewa Szocik i Sławomir Drózd, skrzypaczka Gabriela Żmigrodzka, wiolonczelistki Justyna Knapczyk i Weronika Kulpa oraz klawesyniści: Iga Dąbrowska, Anna Leszczyńska, Justyna Woś i Marek Przywarty.


więcej informacji:
www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/maj-2019/153625-koncert-z-cyklu-klawesyn-i-muzyka-dawna" target="_blank" rel="nofollow">http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/maj-2019/153625-koncert-z-cyklu-klawesyn-i-muzyka-dawna

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« sierpień 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Partnerzy

Podpowiadamy

RobieStrony, czym jest latanie w FSX na sieci vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.