Port Łódź zaprasza na Dni Zdrowia

Informacje

Cena

Brak danych dotyczących ceny.

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Badania USG dla przyszłych mam, pomiar ciśnienia, kontrola wzroku, mammografia, spotkania ze specjalistami oraz możliwość wpisania się do bazy dawców szpiku – takie inicjatywy przygotował Port Łódź z okazji organizowanych w Centrum Dni Zdrowia. Poszczególne stanowiska dedykowane konkretnej sferze naszego zdrowia dostępne będą dla wszystkich bezpłatnie w dniach 13 – 14 kwietnia.
W kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony przez WHO. Port Łódź przyłącza się do akcji by zachęcić wszystkich do przeprowadzania regularnych kontrolnych badań. W weekend, 13 – 14 kwietnia, na terenie Centrum zlokalizowane zostaną strefy, w których każdy bezpłatnie będzie mógł wykonać interesujące go badanie i uzyskać ważne porady od ekspertów.
W strefie coworkingowej Portu Łódź (korytarz przy FitFabric) w godzinach 11:00 – 17:00 odbywać będą się badania USG i USG 4D dla kobiet w ciąży, organizowane przez Fundację „Szczęśliwe Macierzyństwo” Odety Moro-Figurskiej w ramach akcji “Szczęśliwe dziecko, Szczęśliwa mama 2019”. Poza wykonaniem USG, przyszli rodzice będą mogli porozmawiać z zaproszonymi ekspertami o swoich wyobrażeniach i obawach związanych z przyjściem na świat maleństwa. Specjaliści opowiedzą m. in. o tym, jak przygotować się do porodu i jak powrócić po porodzie do dobrej formy. Poruszą też kwestie zalet karmienia piersią, pielęgnacji niemowląt i właściwej diety kobiet w ciąży i karmiących mam. Dodatkowo, Panie będą miały możliwość udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej z brzuszkiem! Na przyszłych i świeżo upieczonych rodziców czeka też wiele konkursów z nagrodami.
Podczas Dni Zdrowia Port Łódź gościł będzie Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji, którzy w przystępny sposób opowiedzą m. in. o bezpiecznym stosowaniu leków. Na stanowisku farmaceutów odbędzie się bardzo ciekawy pokaz surowców i substancji pochodzenia roślinnego, które mają zastosowanie w medycynie i są wykorzystywane jako leki. Każdy chętny będzie mógł także zmierzyć sobie ciśnienie oraz uzyskać informacje na temat wykonywania regularnych pomiarów ciśnienia i badania poziomu glukozy w warunkach domowych. Port Łódź zachęca także wszystkich do skorzystania z możliwości bezpłatnego komputerowego badania ostrości wzroku za pomocą profesjonalnego autorefraktometru. Specjaliści z salonu Vision Express wstępnie określą ewentualną wadę wzroku oraz wskażą czy niezbędna jest dalsza diagnostyka w celu dobrania odpowiednich okularów bądź szkieł kontaktowych.
W sobotę 13 kwietnia (tylko jeden dzień) w godzinach 10:00 – 17:00 wszystkie Panie będą mogły wykonać niezbędne dla każdej kobiety badanie diagnostyczne – mammografię. Na parkingu Portu Łódź (wejście przy sklepie Empik), pojawi się mobilny punkt, w którym specjaliści będą przeprowadzać badanie piersi najskuteczniejszą obecnie metodą wykrywania ewentualnych zmian w ciele. Mammografia będzie bezpłatna dla Pań z grupy refundacyjnej (50 - 69 lat) pozostałe Panie mogły wykonać badanie za wcześniejszą opłatą w wysokości 80 zł.
Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, podczas trwających w Porcie Łódź Dni Zdrowia, każdy chętny będzie miał okazję by zapisać się do bazy dawców szpiku. W Centrum pojawią się specjaliści z Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którzy - po wcześniejszej konsultacji lekarskiej – pobiorą krew osobom zainteresowanym dawstwem. Wyniki badań zostaną przekazane do ogólnopolskiego Centralnego Rejestru Potencjalnych Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej, a osoba poddana badaniu otrzyma kartę potwierdzającą wpisanie do bazy potencjalnych dawców. Obecni na stanowisku eksperci będą udzielać ponadto informacji na temat dawstwa i zagadnień dotyczących transplantacji narządów.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« czerwiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.