I Łódzkie Forum Naukowe z okazji Światowego Dnia Głosu

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Światowy Dzień Głosu
I Łódzkie Forum Naukowe

Wykłady, otwarte lekcje, koncert i warsztaty z pracy nad głosem – to wszystko zaplanowano w ramach I Łódzkiego Forum Naukowego z okazji Światowego Dnia Głosu. Specjaliści – lekarze, dziennikarze, logopedzi i śpiewacy – dzielić się będą wiedzą i praktycznymi wskazówkami, jak dbać o głos, czyli narzędzie pracy w wielu zawodach. Forum rozpocznie się 15 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 10.00, w Sali 31 w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Gdańskiej 32. Wstęp wolny.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie „Wieczór muzyczny”, w programie którego znajdzie się liryka wokalna i utwory chóralne. Wykonawcami będą Kameralny Żeński Chór Rebelové (pod kierownictwem Marii Hubluk-Kaszuby), wokaliści Natalia Kordecka-Kolo i Bartosz Szulc oraz pianiści: Dobrochna Jachowicz-Zakrzewska, Małgorzata Zajączkowska-Warsza i Tomasz Kaszuba. Koncert odbędzie się 15 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 18.15, w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

Dzień pierwszy
I Forum rozpocznie się wykładem dr Joanny Zimmer-Nowickiej pt. „Fascynacja ludzkim głosem na przestrzeni wieków” (godz. 10.15). Następnie o godz. 12.00 lek. Agata Bechtold opowiadać będzie o patologiach głosu, a o godz. 12.30 Barbara Orzeł wygłosi referat zatytułowany „Wsparcie logopedyczne dla zawodowych mówców”. Po południu (godz. 14.30) prof. dr hab. Piotr Miciński poprowadzi wykład „Mam talent i co dalej? Subiektywna próba wskazania właściwej drogi rozwoju dla osób uzdolnionych wokalnie” oraz pokazową lekcję śpiewu. O godz. 16.30 pokazową lekcję chóralną z Żeńskim Chórem Kameralnym Rebelové poprowadzi mgr Maria Hubluk-Kaszuba.

Dzień drugi
O godz. 10.00 Piotr Matwiejczuk (Polskie Radio Program II) rozpocznie drugi dzień Forum, opowiadając o kreowaniu głosem przestrzeni i emocji w trakcie pracy radiowca. Pokazową lekcję aktorskiej pracy nad tekstem (godz. 12.45), poprzedzoną (godz. 11.45) wykładem pt. „Mój głos w sprawie – czyli o tym, jak obudzić swój głos w aktorskim działaniu scenicznym”, poprowadzi dr Anna Sarna. Od godz. 13.45 do 15.15 odbywać się będą warsztaty wokalne, aktorskie, chóralne i logopedyczne, do wyboru dla uczestników Forum.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« lipiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Partnerzy

Podpowiadamy

RobieStrony, czym jest latanie w FSX na sieci vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.