I Łódzkie Forum Naukowe z okazji Światowego Dnia Głosu

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Światowy Dzień Głosu
I Łódzkie Forum Naukowe

Wykłady, otwarte lekcje, koncert i warsztaty z pracy nad głosem – to wszystko zaplanowano w ramach I Łódzkiego Forum Naukowego z okazji Światowego Dnia Głosu. Specjaliści – lekarze, dziennikarze, logopedzi i śpiewacy – dzielić się będą wiedzą i praktycznymi wskazówkami, jak dbać o głos, czyli narzędzie pracy w wielu zawodach. Forum rozpocznie się 15 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 10.00, w Sali 31 w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Gdańskiej 32. Wstęp wolny.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie „Wieczór muzyczny”, w programie którego znajdzie się liryka wokalna i utwory chóralne. Wykonawcami będą Kameralny Żeński Chór Rebelové (pod kierownictwem Marii Hubluk-Kaszuby), wokaliści Natalia Kordecka-Kolo i Bartosz Szulc oraz pianiści: Dobrochna Jachowicz-Zakrzewska, Małgorzata Zajączkowska-Warsza i Tomasz Kaszuba. Koncert odbędzie się 15 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 18.15, w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

Dzień pierwszy
I Forum rozpocznie się wykładem dr Joanny Zimmer-Nowickiej pt. „Fascynacja ludzkim głosem na przestrzeni wieków” (godz. 10.15). Następnie o godz. 12.00 lek. Agata Bechtold opowiadać będzie o patologiach głosu, a o godz. 12.30 Barbara Orzeł wygłosi referat zatytułowany „Wsparcie logopedyczne dla zawodowych mówców”. Po południu (godz. 14.30) prof. dr hab. Piotr Miciński poprowadzi wykład „Mam talent i co dalej? Subiektywna próba wskazania właściwej drogi rozwoju dla osób uzdolnionych wokalnie” oraz pokazową lekcję śpiewu. O godz. 16.30 pokazową lekcję chóralną z Żeńskim Chórem Kameralnym Rebelové poprowadzi mgr Maria Hubluk-Kaszuba.

Dzień drugi
O godz. 10.00 Piotr Matwiejczuk (Polskie Radio Program II) rozpocznie drugi dzień Forum, opowiadając o kreowaniu głosem przestrzeni i emocji w trakcie pracy radiowca. Pokazową lekcję aktorskiej pracy nad tekstem (godz. 12.45), poprzedzoną (godz. 11.45) wykładem pt. „Mój głos w sprawie – czyli o tym, jak obudzić swój głos w aktorskim działaniu scenicznym”, poprowadzi dr Anna Sarna. Od godz. 13.45 do 15.15 odbywać się będą warsztaty wokalne, aktorskie, chóralne i logopedyczne, do wyboru dla uczestników Forum.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« lipiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.