„Dawna fabryka Norblina – gdzie historia spotyka się z nowoczesnością”

Informacje

Cena

Brak danych dotyczących ceny.

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Jak przez lata toczyły się losy dawnej fabryki Norblina – jednego z najciekawszych punktów na przemysłowej mapie Warszawy? Jak kształtować się będzie jej przyszłość? Między innymi na te pytania jeszcze przez kilka dni odpowiada wystawa pod tytułem „Dawna fabryka Norblina – gdzie historia spotyka się z nowoczesnością”, zorganizowana przez Fundację Otwartego Muzeum Dawnej Fabryki Norblina we współpracy z Fotoplastikonem Warszawskim oraz Grupą Capital Park.

Wystawa trwa od 13 marca br. i będzie czynna jeszcze od najbliższej środy do soboty 30 marca, w godz. 10.00-18.00. W warszawskim Fotoplastikonie, przy Alejach Jerozolimskich 51, prezentowanych jest 48 stereoskopowych (trójwymiarowych) zdjęć z różnych okresów funkcjonowania fabryki przy ulicy Żelaznej.

Oprócz prezentowanych fotografii można zapoznać się z mini-wystawą podsumowującą najciekawsze i najważniejsze aspekty dotyczące m.in. historii fabryki, prowadzonych aktualnie prac konserwatorskich i rewitalizacyjnych, a także dowiedzieć się nieco o produkowanych przez nią na przestrzeni lat wyrobach. Do oglądania udostępnione są także m.in. guziki i sprzączki produkowane na potrzeby armii carskiej za czasów Braci Buch (użyczone dzięki uprzejmości Dyrekcji Muzeum Batalii Mazowieckich), a także słynne platery, wytwarzane już za czasów przedsiębiorstwa Norblin, Bracia Buch i T. Werner, ze zbiorów będących własnością Fundacji Otwartego Muzeum Dawnej Fabryki Norblina.

W ramach wystawy odbędzie się również spotkanie edukacyjne, które zaplanowane zostało na najbliższy czwartek, 28 marca o godz. 18.00. Temat wydarzenia to „Opowieść o niezwykłej fabryce” – w jego trakcie zaproszeni goście podzielą się licznymi ciekawostkami historycznymi, ale i aktualnościami z placu budowy, jak również odpowiedzą na pytania o przyszłość tego miejsca. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Fundacji Otwartego Muzeum Dawnej Fabryki Norblina, Stowarzyszenia „Nasz Norblin”, firmy Monument Service, realizującej prace konserwatorskie, jak również Grupy Capital Park – inwestora projektu rewitalizacyjnego. Dla uczestników spotkania przygotowane zostaną pytania konkursowe – za prawidłowo udzielone odpowiedzi będzie można wygrać pamiątkowe upominki i albumy dotyczące historii fabryki.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« sierpień 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.