Cztery dekady akordeonistyki - koncert

Informacje

Cena

wejściówki 5 zł

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Cztery dekady akordeonistyki

Katedra Wykonawstwa Muzyki Współczesnej, Akordeonu, Gitary i Harfy Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza na Międzynarodową Konferencję Naukowo-Artystyczną pt. „Cztery dekady akordeonistyki Akademii Muzycznej w Łodzi – retrospektywa, stan aktualny, strategie kontynuacji”. W ramach konferencji odbędzie się szereg wydarzeń: blok wykładowy i lekcje mistrzowskie z udziałem zagranicznych gości oraz koncert z prawykonaniami muzyki akordeonowej. Konferencja odbędzie się w budynkach Uczelni w dniach 28 – 29 marca 2019 roku. Na wykłady i otwarte lekcje mistrzowskie obowiązuje wstęp wolny. Wejściówki na koncert w cenie 5 zł nabyć można w kasie biletowej AM.

W ramach Konferencji odbędzie się także koncert muzyki akordeonowej z prawykonaniami kompozycji orkiestrowych Sławomira Kaczorowskiego i Arshi Samsaminii oraz kameralnych Leszka Kołodziejskiego i Volodymyra Runchaka. Zabrzmi także utwór Asteroides na zaespół akordeonowy, uznanego łódzkiego twórcy Bronisława Kazimierza Przybylskiego. Wykonawcami będą akordeoniści: Zbigniew Ignaczewski, Maciej Ćwikliński, Leszek Kołodziejski, Konrad Salwiński i Aleksander Stachowski oraz wiolonczelista Arkadiusz Dobrowolski i fagocista Kamil Szulc. Na scenie zaprezentują się także zespoły: Orkiestra Młodzi nie.poważni pod batutą Michała Śmiechowicza oraz Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Łodzi, pod dyrekcją Marcina Wolniewskiego.

Organizatorzy zapraszają również na jubileusz 50-lecia działalności artystycznej prof. Bogdana Dowlasza. Zaprezentowany zostanie dorobek artystyczny i pedagogiczny Profesora, a jego utwory zabrzmią w wykonaniu pedagogów i studentów Akademii Muzycznej w Łodzi. Obchody jubileuszu odbędą się 29 marca (piątek) o godzinie 16.30, w Sali 12 w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 32. Wstęp wolny.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« lipiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.