Cztery dekady akordeonistyki

Informacje

Cena

bezpłatnie, wejściówki 5 zł

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Cztery dekady akordeonistyki

Katedra Wykonawstwa Muzyki Współczesnej, Akordeonu, Gitary i Harfy Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza na Międzynarodową Konferencję Naukowo-Artystyczną pt. „Cztery dekady akordeonistyki Akademii Muzycznej w Łodzi – retrospektywa, stan aktualny, strategie kontynuacji”. W ramach konferencji odbędzie się szereg wydarzeń: blok wykładowy i lekcje mistrzowskie z udziałem zagranicznych gości oraz koncert z prawykonaniami muzyki akordeonowej. Konferencja odbędzie się w budynkach Uczelni w dniach 28 – 29 marca 2019 roku. Na wykłady i otwarte lekcje mistrzowskie obowiązuje wstęp wolny. Wejściówki na koncert w cenie 5 zł nabyć można w kasie biletowej AM.

Blok wykładów o zróżnicowanej tematyce wykonawczo-historycznej rozpocznie się o godzinie 9.00 w czwartek 28 marca w Sali 12 w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi. Prezentacje poprowadzą specjaliści w zakresie muzyki akordeonowej, m.in. zagraniczni goście: prof. Boris Lenko (Słowacja), doc. Andreas Nebl (Niemcy), prof. Marie-Andrée Joerger (Francja), doc. Raimondas Sviackevičius (Litwa) oraz prof. dr hab. Bogdan Dowlasz, prof. dr hab. Zbigniew Ignaczewski, dr Leszek Kołodziejski i mgr Maciej Ćwikliński. Zarówno w czwartek jak i piątek (29 marca) odbywać się będą otwarte lekcje mistrzowskie, prowadzone przez artystów zza granicy.

W ramach Konferencji odbędzie się także koncert muzyki akordeonowej z prawykonaniami kompozycji orkiestrowych Sławomira Kaczorowskiego i Arshi Samsaminii oraz kameralnych Leszka Kołodziejskiego i Volodymyra Runchaka. Zabrzmi także utwór Asteroides na zaespół akordeonowy, uznanego łódzkiego twórcy Bronisława Kazimierza Przybylskiego. Wykonawcami będą akordeoniści: Zbigniew Ignaczewski, Maciej Ćwikliński, Leszek Kołodziejski, Konrad Salwiński i Aleksander Stachowski oraz wiolonczelista Arkadiusz Dobrowolski i fagocista Kamil Szulc. Na scenie zaprezentują się także zespoły: Orkiestra Młodzi nie.poważni pod batutą Michała Śmiechowicza oraz Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Łodzi, pod dyrekcją Marcina Wolniewskiego.

Organizatorzy zapraszają również na jubileusz 50-lecia działalności artystycznej prof. Bogdana Dowlasza. Zaprezentowany zostanie dorobek artystyczny i pedagogiczny Profesora, a jego utwory zabrzmią w wykonaniu pedagogów i studentów Akademii Muzycznej w Łodzi. Obchody jubileuszu odbędą się 29 marca (piątek) o godzinie 16.30, w Sali 12 w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 32. Wstęp wolny.


więcej informacji:
www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/marzec-2019/153550-cztery-dekady-akordeonistyki-w-akademii-muzycznej-w-lodzi-retrospektywa-stan-aktualny-strategie-kontynuacji-2019-03-28" target="_blank" rel="nofollow">http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/marzec-2019/153550-cztery-dekady-akordeonistyki-w-akademii-muzycznej-w-lodzi-retrospektywa-stan-aktualny-strategie-kontynuacji-2019-03-28

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« lipiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Wirtualny pilot, latam w FSX na vatsim polska.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.