WIECZÓR MUZYCZNY w ramach II Pianistycznego Forum Młodych Pedagogów

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Wieczór muzyczny
w ramach II Pianistycznego Forum Młodych Pedagogów

Muzyka Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego zabrzmi podczas koncertu z cyklu „Wieczory muzyczne”, który odbędzie się w ramach drugiej edycji Pianistycznego Forum Młodych Pedagogów. Wykonawcami będą artyści związani z Akademiami Muzycznymi w Bydgoszczy, Krakowie i Poznaniu: Piotr Kowal, Małgorzata Sajna-Mataczyńska, Michał Szymanowski, Ewa Guzowska i Tomasz Lisiecki. Koncert odbędzie się 18 marca (poniedziałek) o godzinie 18.15 w Sali 12 w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 32. Wstęp wolny.

W programie koncertu pojawią się kompozycje klasyczne, romantyczne i XX-wieczne. Wieczór rozpocznie się wykonaniem Sonaty Es-dur op. 81a Les Adieux Ludwiga van Beethovena, którą interpretować będzie Piotr Kowal – pianista z krakowskiej uczelni muzycznej. Trio g-moll op. 8 na fortepian, wiolonczelę i altówkę Fryderyka Chopina zabrzmi w wykonaniu zespołu kameralistów z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Przy fortepianie zasiądzie Małgorzata Sajna-Mataczyńska, na altówce grać będzie Ewa Guzowska, a na wiolonczeli Tomasz Lisiecki. Programem złożonym w całości z kompozycji Ignacego Jana Paderewskiego, koncert zakończy Michał Szymanowski – pianista z bydgoskiej Akademii Muzycznej. Interpretować będzie utwory inspirowane polskim folklorem: Polonez H-dur op. 9 nr 6, Mazurek A-dur op. 9 nr 3 oraz Legendę As-dur op. 16 nr 1, Melodię Ges-dur op. 16 nr 2 i Menuet G-dur op. 14 nr 1.

Katedra Fortepianu Akademii Muzycznej w Łodzi już po raz drugi zaprasza na Pianistyczne Forum Młodych Pedagogów. W dwudniowym wydarzeniu udział wezmą młodzi pianiści oraz wykładowcy polskich uczelni muzycznych w Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. W ramach forum odbędą się wykłady, lekcje otwarte oraz dwa koncerty z muzyką fortepianową.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« lipiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Wirtualny pilot, latam w FSX na vatsim polska.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.