Ośrodek Kultury Górna

Informacje

Cena

wstęp wolny

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Wykład dr Elżbiety Kołdrzak z Katedry Teatru i Dramatu Uniwersytetu Łódzkiego będzie poświęcony „Kobietom Indii”. Spotkanie przybliży konteksty kulturowe, religijne i obyczajowe, ukazujące złożoność wpływów i uwarunkowań kształtujących role kobiety we współczesnym społeczeństwie indyjskim.

Dziś, Indie to kraj, będący największą na świecie demokracją, który jest jednocześnie organizmem kulturowym współtworzonym prze wielobarwną mozaikę języków, społeczności plemiennych, rodowych, kastowych, we właściwy sobie sposób kształtujących przestrzeń realizacji kobiecości w sferze działań indywidualnych i w rodzinie. W indyjskiej rzeczywistości kulturowej, tak jak w świecie Zachodu, kobiety zajmują miejsca w parlamencie, są profesorami uniwersytetów, lekarkami, artystkami, aktorkami, dziennikarkami, jednak niepowtarzalna i oparta na wartościach indyjskich misja kobiety, którą we właściwy sobie sposób utrwalają poprzez działalność publiczną, niewątpliwie nie tylko nadaje tej działalności walor niepowtarzalny, ale i wyznacza integralny kierunek dla rozumienia roli kobiety we współczesnym świecie.

08.03.2019 | godz. 17.00
Ośrodek Kultury Górna, ul. Siedlecka 1

Prowadzenie:
Dr Elżbieta Kołdrzak, teatrolog, kulturoznawca. Adiunkt w Katedrze Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 1996/98 prowadziła w Indiach badania naukowe dotyczące klasycznego teatru i dramatu indyjskiego oraz kultury i religii Indii Południowych. Autorka wielu publikacji w tym zakresie.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« czerwiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partnerzy

Podpowiadamy

RobieStrony, czym jest latanie w FSX na sieci vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.