Stanisław Moniuszko opera Flis | premiera

Informacje

Cena

bilety w cenie 25 zł i 15 zł

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Akademia Muzyczna w Łodzi wpisując się w obchody Roku Moniuszkowskiego przygotowała szereg wydarzeń związanych z kompozytorem. Najważniejszym punktem obchodów jest niewątpliwie wystawienie opery Flis – pełnej uczuć zabarwionych dramatem, komedią i nadwiślańską ludowością jednoaktówki Stanisława Moniuszki. Opowieść o zmiennym losie reżyseruje aktor Andrzej Ferenc, a kierownictwo muzyczne nad projektem objął Marcin Wolniewski. Za scenografię i kostiumy odpowiada Zuzanna Markiewicz, ruch sceniczny zakomponowała Aleksandra Stanisławska, a przygotowaniem chóru zajmowali się Dawid Ber i Maria Hubluk-Kaszuba. Wykonawcami opery są soliści z Wydziału Wokalno-Aktorskiego, Chór i Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej oraz tancerze z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. F. Parnella w Łodzi.

Jednoaktowa opera Stanisława Moniuszki Flis to opowieść o młodej parze zakochanych, której uczuciu nie sprzyja los. Parę czeka kilka dramatycznych przygód, rozłąka i zaskakujące zwroty akcji. Realizacja rzadko wystawianej opery Flis to także kolejna premiera przygotowana w ramach międzynarodowego projektu pod nazwą European Opera Academy. Inicjatywa łódzkiej Akademii Muzycznej Moniuszko i studenci jest dofinansowana w ramach programu Moniuszko 2019 – Promesa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Premierę opery zaplanowano na 16 marca (sobota) o godzinie 18.00, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ulicy Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 25 zł i 15 zł do nabycia w kasie biletowej AM. Premiera opery poprzedzona będzie pokazem przedpremierowym dnia 15 marca, również o godzinie 18.00 (bilety na pokaz w niższej cenie – 15 zł). Organizatorzy zapraszają także na cztery kolejne spektakle w Sali Koncertowej przy ulicy Żubardzkiej: 17, 18 i 19 marca o godzinie 18.00 oraz na przedstawienie dla młodzieży 20 marca o godzinie 12.00 (bilety w cenie 15 zł).

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« czerwiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partnerzy

Podpowiadamy

RobieStrony, czym jest latanie w FSX na sieci vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.