Ogólnopolska Sesja Naukowo-Artystyczna Cudze chwalicie... Twórca opery narodowej Stanisław Moniuszko - artysta i człowiek DZIEŃ II

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Dwudniowa Ogólnopolska Sesja Naukowo-Artystyczna „Cudze chwalicie… Twórca opery narodowej Stanisław Moniuszko – artysta i człowiek” jest częścią obchodów Roku Moniuszkowskiego i odbywa się w ramach projektu „Moniuszko i studenci”. W ramach sesji zaplanowano osiem wykładów, koncert „Śpiewnik domowy”, panel dyskusyjny, projekcję fragmentów opery „Straszny Dwór” oraz mistrzowski kurs interpretacji prowadzony przez Andrzeja Saciuka. Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 marca (czwartek-piątek) w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

Drugi dzień Sesji Naukowo-Artystycznej rozpocznie wykład prof. dr. Krzysztofa Bednarka o rolach tenorowych w operach Moniuszki (godz. 10.30). Na godzinę 12.00 zaplanowano wykład na temat wykonawstwa twórczości polskiego kompozytora połączony z mistrzowskim kursem interpretacji muzyki Stanisława Moniuszki – lekcji udzielał będzie Andrzej Saciuk, a przy fortepianie zasiądzie Julia Laskowska. Kolejny wykład tego dnia na temat miejsca ballad w twórczości kompozytora i kanonu wykonawczego wygłosi dr hab. Przemysław Rezner (godz. 16.00). Sesję zakończy referat dr hab. Aleksandry Bubicz-Mojsy o realizacjach dwóch mało znanych dzieł w Warszawskiej Operze Kameralnej: Noclegu w Apeninach oraz Szwajcarskiej chatki Moniuszki (godz. 16.30). Drugiego dnia konferencji, 15 marca o godzinie 18.00 organizatorzy zapraszają na pokaz przedpremierowy opery Flis, którą przygotowali studenci Akademii Muzycznej w Łodzi – soliści, Chór i Orkiestra Symfoniczna uczelni. Spektakl odbędzie się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ulicy Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w kasie biletowej.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« lipiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.