Ogólnopolska Sesja Naukowo-Artystyczna Cudze chwalicie... Twórca opery narodowej Stanisław Moniuszko - artysta i człowiek DZIEŃ II

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Dwudniowa Ogólnopolska Sesja Naukowo-Artystyczna „Cudze chwalicie… Twórca opery narodowej Stanisław Moniuszko – artysta i człowiek” jest częścią obchodów Roku Moniuszkowskiego i odbywa się w ramach projektu „Moniuszko i studenci”. W ramach sesji zaplanowano osiem wykładów, koncert „Śpiewnik domowy”, panel dyskusyjny, projekcję fragmentów opery „Straszny Dwór” oraz mistrzowski kurs interpretacji prowadzony przez Andrzeja Saciuka. Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 marca (czwartek-piątek) w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

Drugi dzień Sesji Naukowo-Artystycznej rozpocznie wykład prof. dr. Krzysztofa Bednarka o rolach tenorowych w operach Moniuszki (godz. 10.30). Na godzinę 12.00 zaplanowano wykład na temat wykonawstwa twórczości polskiego kompozytora połączony z mistrzowskim kursem interpretacji muzyki Stanisława Moniuszki – lekcji udzielał będzie Andrzej Saciuk, a przy fortepianie zasiądzie Julia Laskowska. Kolejny wykład tego dnia na temat miejsca ballad w twórczości kompozytora i kanonu wykonawczego wygłosi dr hab. Przemysław Rezner (godz. 16.00). Sesję zakończy referat dr hab. Aleksandry Bubicz-Mojsy o realizacjach dwóch mało znanych dzieł w Warszawskiej Operze Kameralnej: Noclegu w Apeninach oraz Szwajcarskiej chatki Moniuszki (godz. 16.30). Drugiego dnia konferencji, 15 marca o godzinie 18.00 organizatorzy zapraszają na pokaz przedpremierowy opery Flis, którą przygotowali studenci Akademii Muzycznej w Łodzi – soliści, Chór i Orkiestra Symfoniczna uczelni. Spektakl odbędzie się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ulicy Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w kasie biletowej.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« czerwiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partnerzy

Podpowiadamy

RobieStrony, czym jest latanie w FSX na sieci vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.