Ensemble Filatura di Musica

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Sonaty z przełomu renesansu i baroku
Koncert w ramach Międzynarodowej Konferencji „Modalność w muzyce”

Sonaty na kameralny zespół instrumentalny skomponowane na przełomie renesansu i baroku, zabrzmią w wykonaniu członków zespołu Filatura di Musica. Artyści specjalizujący się w historycznych praktykach wykonawczych, którzy wystąpią podczas koncertu to: flecista Marek Nahajowski, gambistka Justyna Młynarczyk oraz klawesynistka Patrycja Domagalska-Kałuża. Zaprezentują muzykę Włochów, m.in.: Cipriana de Rore, Girolama Frescobaldiego czy Daria Castella. Koncert w ramach Międzynarodowej Konferencji „Modalność w muzyce” rozpocznie się o godzinie 19.00, 7 marca (czwartek) w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi, przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

W programie koncertu zatytułowanego „Sonate concertate in stile moderno” znajdą się sonaty z późnorenesansowych oraz wczesnobarokowych zbiorów. Muzykę, przeznaczoną na jeden lub dwa instrumenty solowe i basso continuo, skomponowali Włosi, działający w Wenecji i Mediolanie. Publiczność wysłucha muzyki m.in.: Giovanniego Bassano, Cipriana de Rore, Riccarda Rognoniego, Girolama Frescobaldiego czy Daria Castella.

Filatura di Musica jest zespołem specjalizującym się w wykonawstwie historycznym. Nazwa zespołu łączy przemysłowe, włókiennicze tradycje miasta Łodzi (wł. „filatura” – przędzalnia) ze sztuką muzyczną. Muzycy w większości zawodowo związani z Łodzią to absolwenci prestiżowych uczelni artystycznych: Schola Cantorum Basiliensis, Koninklijk Conservatorium w Hadze, Musikhochschule w Trossingen czy Conservatoire de Musique w Grenoble. W repertuarze zespołu znajduje się polska i europejska muzyka renesansu i wczesnego baroku, wykonywana z wykorzystaniem charakterystycznego dla tego okresu wysokiego stroju instrumentów. Filatura interpretuje także muzykę kompozytorów późnego baroku oraz wczesnego klasycyzmu, grając na kopiach instrumentów XVIII-wiecznych. Filatura di Musica współpracuje z wieloma polskimi instrumentalistami specjalizującymi się w historycznych praktykach wykonawczych.


więcej informacji:
www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/marzec-2019/153668-ensemble-filatura-di-musica-sonate-concertate-in-stile-moderno" target="_blank" rel="nofollow">http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/marzec-2019/153668-ensemble-filatura-di-musica-sonate-concertate-in-stile-moderno

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« lipiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.