Absolwenci z batutą

Informacje

Cena

bilety 15 zł i 25 zł

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Absolwenci z batutą

Koncert „Absolwenci z batutą” to cykliczny projekt, prezentujący bogatą działalność artystyczną absolwentów kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Tym razem Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na chóralną ucztę w wykonaniu 7 chórów działających w Łodzi i Zgierzu. Na dyrygenckim podeście staną: Ewelina Bień, Magdalena Szymańska i Mariusz Lewy. Koncert odbędzie się 3 marca (niedziela) o godzinie 18.00, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 25 zł i 15 zł można nabyć w kasie biletowej AM.

W wykonaniu chóralnych zespołów męskich, żeńskich i mieszanych zabrzmi różnorodna muzyka oraz wokalne improwizacje. Publiczność usłyszy utwory, komponowane do polskiej poezji, muzykę sakralną i kilka tradycyjnych pieśni ludowych. W programie koncertu nie zabraknie muzyki Stanisława Moniuszki, pojawią się m.in. pieśni: „Prząśniczka” i „Krakowiaczek”. Repertuar wieczoru zadowoli także amatorów muzyki rozrywkowej. Chóry wykonają aranżacje piosenek Grzegorza Turnaua oraz zagranicznych zespołów: Queen („We Will Rock You”) i Guns N’ Roses („Sweet Child O’Mine”). Pojawi się również klasyczny repertuar chóralny, czyli chorały Johanna Sebastiana Bacha.

Stowarzyszenie Śpiewacze „Echo” w Łodzi to najstarszy z istniejących łódzkich chórów, założony w 1876 roku. Od 19 lat żeńską frakcją zespołu kieruje Ewelina Bień – pedagog i specjalista w dziedzinie chóralistyki i emisji głosu. Obecnie, obok działalności w „Echu”, dyryguje czterema chórami w Łodzi i Zgierzu. Stowarzyszenie Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w Łodzi powstało jeszcze w XIX wieku, a jego pierwszymi członkami byli robotnicy Manufaktury Izraela Poznańskiego. Od tamtego czasu zespół nieprzerwanie bierze udział w życiu miasta, propagując śpiew chóralny. Podczas koncertu chór mieszany Stowarzyszenia wystąpi pod batutą Magdaleny Szymańskiej. Dyrygentka kieruje także zgierskim Chórem Concordia, Chórem Żydowskim Clil oraz Międzypokoleniowym Chórem 4 Kultur Dialog. Mariusz Lewy aktywnie działa jako aranżer i dyrygent, prowadząc kilka łódzkich zespołów chóralnych. Podczas koncertu pod jego kierownictwem wystąpi aż pięć chórów: chór mieszany Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” w Zgierzu z ponad 110-letnią tradycją muzykowania, Męski Zespół Wokalny The Singing Heads, Chór dla (nie)opornych – amatorski chór Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina, a także połączone chóry młodzieżowe I LO im. M. Kopernika oraz XXXIII LO im. Armii Krajowej w Łodzi. Podczas koncertu słowo o muzyce prezentować będzie Piotr Mika.


więcej informacji:
www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/marzec-2019/153441-absolwenci-z-batuta" target="_blank" rel="nofollow">http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/marzec-2019/153441-absolwenci-z-batuta

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« lipiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Kanał o FSX, płatne i darmowe fsx dodatki.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.