Najlepsi z najlepszych

Informacje

Cena

wejściówki 5 zł

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Najlepsi z najlepszych!

Koncert „Najlepsi z najlepszych” w wykonaniu studentów klas kameralistyki to odbywający się od kilku lat cykliczny projekt Instytutu Muzyki Kameralnej. Łódzka publiczność ponownie będzie miała okazję wysłuchać arcydzieł kameralistyki w wykonaniu utalentowanych młodych artystów, którzy w zimowej sesji egzaminacyjnej zdobyli najwyższe oceny wśród zespołów kameralnych. Podczas koncertu wystąpią trzy zespoły i zaprezentują muzykę Johannesa Brahmsa, Artura Malawskiego oraz Bohuslava Martinu. Najlepsi z najlepszych zagrają 21 lutego (czwartek) o godzinie 18.00, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a (wejściówki: 5 zł).

Jako pierwsi podczas koncertu wystąpi duo tworzone przez skrzypka Roberta Łaguniaka i pianistę Cezarego Karwowskiego. Studenci w marcu ubiegłego roku zostali laureatami I nagrody w V Międzyuczelnianym Konkursie Kameralnym dla Duetów Instrumentalnych i Duetów Wokalnych. W ich wykonaniu zabrzmi Sonata na skrzypce i fortepian d-moll nr 3 op. 108 Johannesa Brahmsa. Adresatem dedykacji czteroczęściowego dzieła został słynny w tamtym czasie wirtuoz fortepianu i dyrygent Hans von Bülow. Następnie trio fortepianowe w składzie: skrzypaczka Julia Iskrzycka, wiolonczelista Miłosz Mirowski oraz pianistka Paulina Storka interpretować będzie Trio fortepianowe Artura Malawskiego, za które kompozytor w 1953 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Oba zespoły pracują pod kierunkiem prof. AM dra hab. Witolda Holtza.

Jako ostatni podczas koncertu zaprezentują się studenci tworzący kwartet fortepianowy: skrzypek Robert Łaguniak, altowiolistka Zuzanna Krakowiak, wiolonczelistka Urszula Markowska oraz pianista Jacek Wendler. W grudniu ubiegłego roku na XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego kwartet zdobył I miejsce swojej kategorii wiekowej. Zespół pracuje pod kierunkiem dr hab. Hanny Holeksy. W jego interpretacji zabrzmi kompozycja czeskiego twórcy pierwszej połowy XX wieku Bohuslava Martinu. Trzyczęściowy Kwartet fortepianowy nr 1 H.287, uznawany za jedno z jego najwybitniejszych dzieł, powstał w 1942 roku.

Wejściówki na koncert w cenie 5 zł można nabyć w kasie biletowej AM lub zarezerwować pod numerem telefonu: 42 662 17 50.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« sierpień 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Partnerzy

Podpowiadamy

RobieStrony, czym jest latanie w FSX na sieci vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.