Najlepsi z najlepszych

Informacje

Cena

wejściówki 5 zł

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Najlepsi z najlepszych!

Koncert „Najlepsi z najlepszych” w wykonaniu studentów klas kameralistyki to odbywający się od kilku lat cykliczny projekt Instytutu Muzyki Kameralnej. Łódzka publiczność ponownie będzie miała okazję wysłuchać arcydzieł kameralistyki w wykonaniu utalentowanych młodych artystów, którzy w zimowej sesji egzaminacyjnej zdobyli najwyższe oceny wśród zespołów kameralnych. Podczas koncertu wystąpią trzy zespoły i zaprezentują muzykę Johannesa Brahmsa, Artura Malawskiego oraz Bohuslava Martinu. Najlepsi z najlepszych zagrają 21 lutego (czwartek) o godzinie 18.00, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a (wejściówki: 5 zł).

Jako pierwsi podczas koncertu wystąpi duo tworzone przez skrzypka Roberta Łaguniaka i pianistę Cezarego Karwowskiego. Studenci w marcu ubiegłego roku zostali laureatami I nagrody w V Międzyuczelnianym Konkursie Kameralnym dla Duetów Instrumentalnych i Duetów Wokalnych. W ich wykonaniu zabrzmi Sonata na skrzypce i fortepian d-moll nr 3 op. 108 Johannesa Brahmsa. Adresatem dedykacji czteroczęściowego dzieła został słynny w tamtym czasie wirtuoz fortepianu i dyrygent Hans von Bülow. Następnie trio fortepianowe w składzie: skrzypaczka Julia Iskrzycka, wiolonczelista Miłosz Mirowski oraz pianistka Paulina Storka interpretować będzie Trio fortepianowe Artura Malawskiego, za które kompozytor w 1953 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Oba zespoły pracują pod kierunkiem prof. AM dra hab. Witolda Holtza.

Jako ostatni podczas koncertu zaprezentują się studenci tworzący kwartet fortepianowy: skrzypek Robert Łaguniak, altowiolistka Zuzanna Krakowiak, wiolonczelistka Urszula Markowska oraz pianista Jacek Wendler. W grudniu ubiegłego roku na XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego kwartet zdobył I miejsce swojej kategorii wiekowej. Zespół pracuje pod kierunkiem dr hab. Hanny Holeksy. W jego interpretacji zabrzmi kompozycja czeskiego twórcy pierwszej połowy XX wieku Bohuslava Martinu. Trzyczęściowy Kwartet fortepianowy nr 1 H.287, uznawany za jedno z jego najwybitniejszych dzieł, powstał w 1942 roku.

Wejściówki na koncert w cenie 5 zł można nabyć w kasie biletowej AM lub zarezerwować pod numerem telefonu: 42 662 17 50.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« sierpień 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.