Estrada Młodych Goście z Poznania

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Koncert z cyklu Estrada Młodych

Kolejny raz, podczas koncertu z cyklu Estrada Młodych zaprezentują się goście z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Studenci z klas fortepianu poznańskiej uczelni wykonają solowe utwory reprezentujące różne epoki i gatunki. W programie utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ferenca Liszta, Aleksandra Skriabina oraz Sergiusza Rachmaninowa. Koncert odbędzie się 28 lutego (czwartek) o godzinie 18.00 w Sali 12, w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi przy ulicy Gdańskiej 32. Wstęp wolny.

Koncert rozpocznie Stanisław Majewski – student II roku I stopnia w klasie prof. dr hab. Anny Organiszczak. W jego interpretacji publiczność usłyszy Sonatę D-dur KV 311 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Trzyczęściową formę (Allegro con spirito – Andante con espressione – Rondo) skomponował dwudziestojednoletni Wiedeńczyk podczas pobytu w Augsburgu i Mannheim. O bogactwie podróżniczych inspiracji świadczyć będzie też kolejna kompozycja. Student II roku studiów licencjackich z klasy prof. dr hab. Alicji Kledzik i dr. Piotra Żukowskiego, Yuhang Liu wykona Rapsodię hiszpańską S. 254 Ferenca Liszta. Węgierski kompozytor, a także wybitny pianista napisał ją w 1845 roku po wojażach w Hiszpanii oraz Portugalii. Utwór pełen jest tradycyjnych iberyjskich elementów, zawiera kilka wariacji na tematy hiszpańskie. Kompozycja znana jest w aranżacji Ferrucia Busoniego na fortepian z orkiestrą, lecz w oryginale powstała na fortepian solo. Następnie zaprezentuje się studentka II roku studiów magisterskich, Agata Swobodzińska, która kształci się w klasie prof. dr hab. Alicji Kledzik i dr Małgorzaty Sajny-Mataczyńskiej. Pianistka wykona pierwsze pół zbioru Preludiów op. 11 Aleksandra Skriabina. Tom 24 preludiow jest, obok Etiud op. 8, jednym z najbardziej znanych dzieł wczesnego okresu twórczości rosyjskiego kompozytora. Inspirowany Preludiami op. 28 Fryderyka Chopina cykl Skriabina powstał w latach 1888-1896. Ostatni utwór, który zabrzmi podczas czwartkowego koncertu został skomponowany w roku 1911. Pierwszy tom Etiudy-obrazy op. 33 Sergiusza Rachmaninowa zawiera osiem etiud będących muzycznym przedstawieniem odczuć bodźców wzrokowych kompozytora. Autorem interpretacji zbioru Études-Tableaux będzie Miłosz Lewandowski, który kształci się pod okiem dr hab. Joanny Marcinkowskiej na I roku studiów magisterskich.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« sierpień 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Wirtualny pilot, latam w FSX na vatsim polska.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.