Koncert kameralny z cyklu ESTRADA MŁODYCH

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Koncert kameralny z cyklu „Estrada Młodych”

Podczas pierwszego koncertu z cyklu „Estrada Młodych” w Nowym Roku wystąpią goście z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Studenckie zespoły zaprezentują muzykę kameralną w różnych odsłonach: kwartetu smyczkowego, klarnetu z towarzyszeniem fortepianu oraz duo fortepianowego. Koncert odbędzie się we czwartek, 10 stycznia o godzinie 18.00 w Sali 12 Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi przy ulicy Gdańskiej 32. Wstęp wolny.

Goście Instytutu Muzyki Kameralnej łódzkiej Akademii Muzycznej studiują w uczelniach muzycznych we Wrocławiu i w Poznaniu. Koncert rozpoczną dwa utwory na klarnet z towarzyszeniem fortepianu autorstwa kompozytorów tworzących na przełomie XIX i XX wieku. Fantasy-Sonatę angielskiego organisty Johna Irelanda oraz Première rhapsodie Claude’a Debussy’ego wykonają klarnecistka Natalia Starostka i pianistka Monika Hanus. Studentki klasy kameralistyki prof. dr hab. Heleny Furmanowicz-Kurzyńskiej kształcą się w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Z uczelni muzycznej w stolicy Dolnego Śląska przybędzie też kwartet smyczkowy w składzie: Angelika Kumięga i Alicja Ptasiński – skrzypce, Adrianna Mołocznik – altówka oraz Malwina Maławy – wiolonczela. Studentki uczące się w klasie kameralistyki dr. Krzysztofa Karpety zagrają część pierwszą i czwartą Kwartetu smyczkowego f-moll op. 95 nr 11 Serioso Ludwiga van Beethovena.

Na koniec koncertu wystąpi duo fortepianowe z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Pianistki Justyna Wróblewska i Maria Mieszczankin zagrają trzy utwory reprezentujące różne epoki i style. Rozpoczną od klasycystycznej Sonaty D-dur KV 448 w stylu galant Wolfganga Amadeusza Mozarta, a następnie wykonają Rondo C-dur op. 73 Fryderyka Chopina. Styczniową „Estradę Młodych” zakończą Wariacje na temat Paganiniego Witolda Lutosławskiego – parafraza Kaprysu a-moll op. 1 nr 24 na skrzypce solo włoskiego kompozytora. Prawykonania utworu dokonało duo fortepianowe Lutosławski-Panufnik w okupowanej Warszawie, w roku 1941.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« czerwiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partnerzy

Podpowiadamy

RobieStrony, czym jest latanie w FSX na sieci vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.