Kevin Kenner doktrem honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi

Informacje

Cena

rezerwacja bezpłatnych wejściówek

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Podczas uroczystego Posiedzenia Senatu Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi nada pianiście Kevinowi Kennerowi tytuł doctora honoris causa. W 1990 roku mistrzostwo Kevina Kennera zyskało uznanie na całym świecie, zdobył bowiem główną nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie (wraz z nagrodami: publiczności oraz za najlepsze wykonanie poloneza), został laureatem International Terrence Judd Award w Londynie, a także nagrodzono go brązowym medalem w Międzynarodowym Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie (oraz nagrodą za najlepsze wykonanie utworu rosyjskiego). Obecnie Kevin Kenner jest cenionym na całym świecie pedagogiem i wykonawcą oraz jurorem prestiżowych konkursów.
W trakcie uroczystości w Akademii Muzycznej w Łodzi wystąpi JM Rektor prof. dr hab. Cezary Sanecki, odczytana zostanie Laudacja Promotora prof. dr hab. Katarzyny Popowej-Zydroń, a z krótkim przemówieniem wystąpi doktor honoris causa prof. Kevin Kenner. Uroczyste posiedzenie Senatu uświetni także koncert w wykonaniu studenta Uczelni Cezarego Karwowskiego. Pianista zagra wybór Preludiów z op. 28 Fryderyka Chopina i dwie kompozycje Jana Ignacego Paderewskiego – Nokturn B-dur op. 16 nr 4 oraz Krakowiak fantastyczny H-dur. Uroczystość odbędzie się 19 grudnia (środa) o godzinie 11.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Żubardzkiej 2a. Wstęp z zaproszeniami i bezpłatnymi wejściówkami (do nabycia w kasie biletowej AM, ul. Żubardzka 2a, czynna od wtorku do piątku w godzinach 14.00-18.00). Pedagogów Akademii zapraszamy do udziału w uroczystości po wcześniejszej rezerwacji miejsc w Biurze Wydarzeń Artystycznych do 17 grudnia 2018.

Akademia Muzyczna w Łodzi przygotowuje w ramach wydarzenia wystawę zdjęć dokumentujących karierę artystyczną prof. Kevina Kennera. Od dnia otwarcia zainteresowani obejrzeć będą mogli zdjęcia z konkursów, fotografie rodzinne i portrety Artysty. Natomiast wyłącznie w dniu uroczystości, podziwiać będzie można oryginalne dyplomy, medale i statuetki, zdobyte przez Profesora w trakcie owocnej kariery. Otwarcie wystawy nastąpi w środę 19 grudnia 2018 w foyer Sali Koncertowej przy ulicy Żubardzkiej 2a.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« lipiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Kanał o FSX, płatne i darmowe fsx dodatki.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.