73. sesja MUSICA MODERNA 80. urodziny Zygmunta Krauze

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

73. sesja MUSICA MODERNA

Tym razem zainaugurowana została podczas pierwszego koncertu 6. AŻ Festiwalu. Pozostałe siedem wydarzeń odbywać się będzie w dniach 3-6 grudnia 2018, na które organizatorzy zapraszają do Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 32. Wstęp wolny.

Spotkanie z Zygmuntem Krauze

W bieżącym roku prof. Zygmunt Krauze obchodzi 80. urodziny. Organizatorzy 73. sesji Musica Moderna zapraszają na spotkanie z Jubilatem, w którym wezmą udział reprezentanci trzech pokoleń: przyjaciół Profesora, wychowanków oraz obecnych studentów Akademii. Tematy panelu będą krążyć wokół zagadnień Jego twórczości, ale organizatorzy mają nadzieję, że Zygmunt Krauze zechce także opowiedzieć o spotkaniach z wybitnymi artystami, ciekawych podróżach i ulubionych miejscach na świecie. Spotkanie z Zygmuntem Krauze odbędzie się 5 grudnia (środa) o godzinie 16.30 w Sali 28.

Koncert monograficzny

Zygmunt Krauze to jeden z najważniejszych artystów swojego pokolenia, uznany kompozytor, ceniony pianista i organizator życia muzycznego, doktor honoris causa łódzkiej Akademii Muzycznej, a ponadto wspaniały pedagog, który jednym celnym komentarzem potrafi trafić w samo sedno problemów twórczych swoich studentów. Założyciel zespołu Warsztat Muzyczny specjalizującego się w wykonawstwie utworów eksperymentalnych. Twórca muzyki unistycznej, którą cechuje brak kontrastów, napięć i punktów kulminacyjnych, brak początku i końca. W monograficznym koncercie urodzinowym zabrzmią jego: Kwintet fortepianowy, Pieśni do słów T. Różewicza, Aus aller Welt stammende i Okruchy pamięci. Koncert odbędzie się 5 grudnia (środa) o godzinie 18.15 w Sali 31.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« czerwiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partnerzy

Podpowiadamy

Wirtualny pilot, latam w FSX na vatsim polska.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.