73. sesja MUSICA MODERNA Koncert zespołu EXPREZZ DUO

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

73. sesja MUSICA MODERNA

Tym razem zainaugurowana została podczas pierwszego koncertu 6. AŻ Festiwalu. Pozostałe siedem wydarzeń odbywać się będzie w dniach 3-6 grudnia 2018, na które organizatorzy zapraszają do Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 32. Wstęp wolny.

Koncert zespołu EXPREZZ DUO

Exprezz Duo tworzą saksofonista Cezariusz Gadzina oraz pianistka Anna Ciborowska. Impulsem do powstania zespołu były obchody Roku Fryderyka Chopina, w którym muzycy zdefiniowali dzisiejszą koncepcję artystyczną duo. W 2010 roku zespół wystąpił w Antwerpii oraz Brukseli, prezentując program zatytułowany Exprezz z Chopinem. Kolejnym przełomowym rokiem był rok 2013 – Rok Lutosławskiego. Exprezz Duo przygotował wtedy projekt We Told Lutoslawski, który wykonany był m.in. w: Brukseli, Rotterdamie, Kolonii, Addis Abeba, a także w Warszawie. W 2017 roku zespół wystąpił w Kennedy Center w Waszyngtonie oraz w Dallas. Stylistyka zespołu to łączenie muzyki współczesnej z improwizacją. Powstające w ten sposób kolaże różnych barw są niekonwencjonalnymi spotkaniami zarówno z muzyką klasyczną, często także jazzową. Publiczność, uczestnicząca w koncertach zespołu, ceni sobie wielostronność stylistyczną oraz spontaniczność muzyków. W programie koncertu w ramach sesji Musica Moderna artyści wykonają utwory kompozytorów polskich: Sławomira Kaczorowskiego, Wiesława Rentowskiego, Krzysztofa Komedy oraz improwizacje na tematy z utworów Fryderyka Chopina. Koncert odbędzie się 3 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18.15 w Sali 12.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« czerwiec 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partnerzy

Podpowiadamy

Kanał o FSX, płatne i darmowe fsx dodatki.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.