Spotkanie z Witoldem Szabłowskim

Informacje

Cena

Wstęp wolny!

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi i Dyskusyjny Klub Książki przy WBP zapraszają 26 listopada 2018 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Witoldem Szabłowskim.

Spotkanie poprowadzi Anna Minkina.

Witold Szabłowski – dziennikarz i reporter przez wiele lat związany z „Gazetą Wyborczą”, a od niedawna z redakcją „Dzień Dobry TVN”. W Turcji mieszkał i studiował blisko dwa lata. Za cykl reportaży o Turcji publikowanych w „Dużym Formacie” i „Wysokich Obcasach” otrzymał kilka nagród dziennikarskich, w tym Nagrodę im. Melchiora Wańkowicza 2007 i wyróżnienie Amnesty International. Za wydany w 2010 roku zbiór reportaży „Zabójca z miasta moreli” otrzymał nagrodę im. Beaty Pawlak oraz nominację do Nagrody Literackiej Nike 2011. Książka otrzymała również nagrodę brytyjskiego PEN-Clubu, a w 2013 r. w Stanach Zjednoczonych została uznana za jedną z najważniejszych książek przetłumaczonych na język angielski. Ukazała się już w dziesięciu krajach.
Nowe wydanie zbioru reportaży o współczesnej Turcji „Merhaba” autor wzbogaca subiektywnym słownikiem pojęć, które jego zdaniem są nieodzowne dla zrozumienia tego fascynującego kraju.

Anna Minkina – literaturoznawczyni i animatorka kultury. Współtworzy inicjatywę PreTekst organizującą spotkania autorskie z pisarzami. (www.facebook.com/inicjatywaPreTekst/" target="_blank" rel="nofollow">https://www.facebook.com/inicjatywaPreTekst/)

Spotkanie organizowane jest w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Zdjęcia

Zdjęcie

Zobacz wszystkie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.