AKADEMIA MUZYCZNA W STARYM KLASZTORZE Recital organowy Krzysztofa Wasilewskiego

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Recital organowy Krzysztofa Wasilewskiego

Różnorodnym programem, złożonym z dzieł muzyki organowej od baroku po koniec XIX wieku, wypełniony będzie kolejny recital w Klasztorze Ojców Franciszkanów. Wykonawcą będzie Krzysztof Wasilewski – młody artysta, organista w przyklasztornej parafii. Podczas koncertu zabrzmią organowe gatunki – preludium, suita, fuga, chorał – skomponowane przez m.in.: Nicolausa Bruhnsa, Johanna Sebastiana Bacha i Roberta Schumanna. Koncert odbędzie się 16 września (niedziela) o godzinie 15.00, w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach, przy ul. Okólnej 185. Wstęp wolny.

Popołudniowy recital rozpocznie wykonanie Praeludium in G barokowego twórcy niemieckiego Nicolausa Bruhnsa. W programie nie mogło zabraknąć kompozycji geniusza organów Johanna Sebastiana Bacha. Krzysztof Wasilewski wykona jeden z jego chorałów O Mensch bewein dein Sünde gross BWV 622. Organową muzykę czasów klasycyzmu w programie koncertu reprezentować będzie siedmioczęściowa Suite du deuxieme ton francuskiego twórcy Louisa Nicolasa Clérambault. Organista zagra także Preludium i fugę na temat B-A-C-H op. 60 nr 6 Roberta Schumanna – romantyczny hołd dla lipskiego kantora. Koncert zakończy się symfonicznym w charakterze Finałem z Sonaty d-moll op. 42 nr 1, późnoromantycznego twórcy francuskiego Alexandre’a Guilmant’a.

Krzysztof Wasilewski ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w 2011 roku, w klasie organów prof. dra hab. Piotra Grajtera. Uczestniczył w licznych kursach i seminariach organowych oraz prestiżowych konkursach. Koncertuje w kraju i za granicą. Wielokrotnie współpracował z Filharmonią Łódzką w wykonaniu dzieł oratoryjnych i symfonicznych, jak np. Requiem A. Lloyd Webbera czy Symfonii Alpejskiej R. Straussa. Obecnie pracuje na stanowisku organisty w parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Łodzi-Łagiewnikach.

więcej informacji:
www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/wrzesien-2018/152199-recital-organowy-z-cyklu-akademia-muzyczna-w-starym-klasztorze-w-lagiewnikach" target="_blank" rel="nofollow">http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/wrzesien-2018/152199-recital-organowy-z-cyklu-akademia-muzyczna-w-starym-klasztorze-w-lagiewnikach

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« kwiecień 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.