Gra o wszystko. Mundial 2018 - wystawa

Informacje

Cena

Wstęp wolny

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Mistrzostwa świata w piłce nożnej to najbardziej wyczekiwany okres dla każdego fana futbolu. Raz na cztery lata ma miejsce rywalizacja o miano najlepszej drużyny globu. Przez 30 dni zawodnicy 32 narodowych reprezentacji walczą o laur zwycięstwa, by przejść do historii piłki nożnej i zająć miejsce u boku 8 drużyn, posiadających miano Mistrzów Świata.

Wystawa „Gra o wszystko. Mundial 2018” przybliża obecne 21. mistrzostwa świata rozgrywane na boiskach Rosji oraz ukazuje historię rozegranych do tej pory 20 poprzednich finałów mistrzostw w piłce nożnej.

W gablotach stojących prezentowane są (zgodnie z podziałem na grupy) przewodniki po krajach biorących udział w mundialu oraz największe gwiazdy poszczególnych reprezentacji. W części gablot stojących znajdują się również książki poświęcone treningowi fizycznemu i psychicznemu piłkarzy oraz pozycje przybliżające postacie największych polskich selekcjonerów. Dodatkowo w wybranych gablotach znaleźć można krótkie ciekawostki na temat mistrzostw świata.

Gabloty wiszące podzielone są na dwie części. Pierwsza poświęcona jest obecnemu mundialowi oraz historii wcześniejszych mistrzostw, druga dotyczy reprezentacji Polski.

Pierwsze gabloty prezentują miasta gospodarzy tegorocznych zmagań mistrzowskich. W kolejnych znajdują się wydawnictwa opisujące historię mistrzostw zarówno w ujęciu przekrojowym, od pierwszych rozegranych w 1930 roku, jak i konkretne mundiale, np. RPA 2010. Ponadto prezentowane są encyklopedie futbolu, dzięki którym możemy dowiedzieć się wszystkiego o piłce nożnej oraz pozycje o największych gwiazdach walczących obecnie w Rosji i tych, którzy są już na zawodniczej emeryturze.

W części drugiej odnajdziemy książki o największych polskich piłkarzach (Deyna, Lato, Szarmach i Boniek), prezentujące historię występów biało-czerwonych na mistrzostwach świata oraz te, które przybliżają nam obecnych reprezentantów kadry Adama Nawałki, jak Robert Lewandowski, Michał Pazdan czy Łukasz Fabiański.

Ostatnia gablota to pozycje dla młodych adeptów futbolu, które mogą pomóc im w spełnieniu marzenia o zdobyciu Pucharu Świata.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy w dniach od 2 do 20 lipca

Wystawę przygotował Dział Zbiorów Specjalnych

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Zdjęcia

Zdjęcie

Zobacz wszystkie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.