_w thINK [AiD] Limbo Natalii Kalisz.

Informacje

Cena

Brak danych dotyczących ceny.

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

„Zanurzam się w otchłani. To wyobrażenie o niej, ciągła potrzeba nadawania jej barwy i kształtu, otwiera przede mną możliwość głębokiego przeżywania i wyostrza zmysły. Wprowadza mnie w obcą, niedookreśloną przestrzeń i odrealnia, jednocześnie zwiększając moją samoświadomość w byciu tu i teraz. Potęga Limbo, ocieranie się o jej destruktywną siłę i nabieranie wiedzy o jej istnieniu napędza żądzę egzystencji. Odczuwam dwa obce sobie instynkty, popęd życia i śmierci jako jedność. Współistnieją i zasilają się wzajemnie. To stało się moją filozofią i strategią przetrwania. To czyni mnie częścią nieprzerwanego cyklu.
Kiedy przyciągam do siebie to poczucie i zamykam oczy widzę wyraźniej. Kieruje mną myśl o tym co vanitas, o tym co pierwotne i egzystencjalne. To mnie oczyszcza. To kształtuje moje etyczne ja. Obrazem opowiadam o sile ludzkiej jaźni, odmiennych stanach świadomości – derealizacji za dnia i samoświadomości we śnie. Te dwa światy nieustannie przenikają się we mnie. Równoważą się w mojej twórczości. Maluję o tym, o czym śnię. Śnię o tym, o czym maluję. Obserwuję człowieka, który ulega przemianom i wyniszczeniu, na którym skupia się oddziaływanie świata i upływ czasu. On doświadczony jest świadomością śmierci, procesem przemijania i nieuchronności przed ich siłą. Budując obrazy oswajam myśl o vanitas. Nakreślam wizję, która świadczy o niepowtarzalności i swoistej odrębności umysłu, mimowolnie skażonego świadomością przemijania, począwszy od momentu narodzin. Rozważam – Czy traumę i ból istnienia można pojąć w kontekście odrodzenia i nadziei na nowe życie? (…) ”
Fragmenty tekstu ze szkicownika „Vanitas” zainspirowanego Księgą Kohelata / Natalia Anna Kalisz / Wrocław 2016 / Łódź 2017
 
Natalia Anna Kalisz polska artystka, która w obrazach przytacza różne wizje pochodzenia świata, osobiste wyobrażenia na temat natury człowieka, cyklu narodzin, życia i przemijania. Znana z łączenia technik graficznych z malarstwem, rysunkiem, techniką collage i fotografią. Kieruje nią myśl o tym, co pierwotne i egzystencjalne.  Jej pełna symboliki twórczość często wyłania się z onirycznych wizji będących pod wpływem religijnych rytuałów, mitologii i pradawnych kultów i wierzeń.
Kalisz ukończyła Wydział Grafiki i Malarstwa w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i od tamtego czasu otrzymała wiele nagród w tym Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi 2014. Realizując program stypendialny, wydała książkę artystyczną ilustrowaną cyklem grafik łączących w sobie różne formy druku, techniki rysunkowe  i malarskie. W 2016 roku została laureatką Nagrody im. Wiesława Nowickiego, będącej wyrazem uznania dla całokształtu jej twórczości na rzecz kultury narodowej i miasta Łodzi. Artystka jest członkinią Stow. Artystycznego ELart. Na co dzień tworzy w swojej pracowni, która mieści się w dziewiętnastowiecznym familoku w sercu łodzi.
 
www.nataliakalisz.com

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« grudzień 2018 »
pn wt śr czw pt sb nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Partnerzy

Podpowiadamy

RobieStrony, czym jest latanie w FSX na sieci vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.