_w thINK [AiD] Limbo Natalii Kalisz.

Informacje

Cena

Brak danych dotyczących ceny.

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

„Zanurzam się w otchłani. To wyobrażenie o niej, ciągła potrzeba nadawania jej barwy i kształtu, otwiera przede mną możliwość głębokiego przeżywania i wyostrza zmysły. Wprowadza mnie w obcą, niedookreśloną przestrzeń i odrealnia, jednocześnie zwiększając moją samoświadomość w byciu tu i teraz. Potęga Limbo, ocieranie się o jej destruktywną siłę i nabieranie wiedzy o jej istnieniu napędza żądzę egzystencji. Odczuwam dwa obce sobie instynkty, popęd życia i śmierci jako jedność. Współistnieją i zasilają się wzajemnie. To stało się moją filozofią i strategią przetrwania. To czyni mnie częścią nieprzerwanego cyklu.
Kiedy przyciągam do siebie to poczucie i zamykam oczy widzę wyraźniej. Kieruje mną myśl o tym co vanitas, o tym co pierwotne i egzystencjalne. To mnie oczyszcza. To kształtuje moje etyczne ja. Obrazem opowiadam o sile ludzkiej jaźni, odmiennych stanach świadomości – derealizacji za dnia i samoświadomości we śnie. Te dwa światy nieustannie przenikają się we mnie. Równoważą się w mojej twórczości. Maluję o tym, o czym śnię. Śnię o tym, o czym maluję. Obserwuję człowieka, który ulega przemianom i wyniszczeniu, na którym skupia się oddziaływanie świata i upływ czasu. On doświadczony jest świadomością śmierci, procesem przemijania i nieuchronności przed ich siłą. Budując obrazy oswajam myśl o vanitas. Nakreślam wizję, która świadczy o niepowtarzalności i swoistej odrębności umysłu, mimowolnie skażonego świadomością przemijania, począwszy od momentu narodzin. Rozważam – Czy traumę i ból istnienia można pojąć w kontekście odrodzenia i nadziei na nowe życie? (…) ”
Fragmenty tekstu ze szkicownika „Vanitas” zainspirowanego Księgą Kohelata / Natalia Anna Kalisz / Wrocław 2016 / Łódź 2017
 
Natalia Anna Kalisz polska artystka, która w obrazach przytacza różne wizje pochodzenia świata, osobiste wyobrażenia na temat natury człowieka, cyklu narodzin, życia i przemijania. Znana z łączenia technik graficznych z malarstwem, rysunkiem, techniką collage i fotografią. Kieruje nią myśl o tym, co pierwotne i egzystencjalne.  Jej pełna symboliki twórczość często wyłania się z onirycznych wizji będących pod wpływem religijnych rytuałów, mitologii i pradawnych kultów i wierzeń.
Kalisz ukończyła Wydział Grafiki i Malarstwa w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i od tamtego czasu otrzymała wiele nagród w tym Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi 2014. Realizując program stypendialny, wydała książkę artystyczną ilustrowaną cyklem grafik łączących w sobie różne formy druku, techniki rysunkowe  i malarskie. W 2016 roku została laureatką Nagrody im. Wiesława Nowickiego, będącej wyrazem uznania dla całokształtu jej twórczości na rzecz kultury narodowej i miasta Łodzi. Artystka jest członkinią Stow. Artystycznego ELart. Na co dzień tworzy w swojej pracowni, która mieści się w dziewiętnastowiecznym familoku w sercu łodzi.
 
www.nataliakalisz.com

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.