Koncert kameralny Saksofon w roli głównej

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Saksofon w roli głównej

Dwudziestowieczna muzyka na saksofon rozbrzmiewać będzie w pałacowych wnętrzach głównej siedziby Akademii Muzycznej w Łodzi. W połowie stycznia uczelnia gościć będzie światowej sławy saksofonistę Włocha Gaetana di Bacco. W dniach 16-18 poprowadzi on kursy mistrzowskie, a na ich zakończenie wykona kameralny koncert. Podczas niego towarzyszyć mu będą artyści związani z łódzką Akademią: pianistka Agnieszka Sucheniak-Wójcicka i saksofonista Łukasz Wójcicki. Wspólnie zagrają muzykę Paula Crestona, Franza Wilhelma Ferlinga, Wijnanda van Klaverena i Francisa Poulenca. Koncert odbędzie się 18 stycznia (czwartek) o godzinie 17.00, w Sali 12 w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 32. Wstęp wolny.

Podczas czwartkowego koncertu będzie można zobaczyć i usłyszeć kilka odmian saksofonu. Gaetano di Bacco i Łukasz Wójcicki zagrają utwory na saksofon altowy: solowe „Etiudy” Franza Wilhelma Ferlinga w opracowaniu Gaetana di Bacco oraz, z towarzyszeniem fortepianu, dwie „Sonaty na saksofon altowy i fortepian” jedną Paula Crestona, a kolejną Wijnanda van Klaverena. Artyści koncert zakończą transkrypcją „Tria na fortepian, obój i fagot” Francisa Poulenca na saksofony sopranowy i tenorowy.

Gaetano di Bacco jest profesorem saksofonu w konserwatorium muzycznym w Pescarze (Włochy). Prowadził kursy mistrzowskie we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Belgii, Słowenii, Turcji, Mołdawii, Ukrainie i Wenezueli. Regularnie prowadzi kursy mistrzowskie we Włoszech. Koncertuje z pianistami, organistami, tworzy różnorodne zespoły kameralne oraz występuje jako solista z orkiestrami symfonicznymi. Na swoim koncie ma liczne koncerty z orkiestrami filharmonicznymi i operowymi, m.in. z: Rzymu, Lanciano (Włochy), Doniecka (Niemcy), Maracaibo (Wenezuela), Minneapolis (USA), Zagrzebia (Chorwacja), Kijowa (Ukraina), Kiszyniowa (Mołdawia) czy Rygi (Łotwa). Nagrał dziewięć płyt CD dla wytwórni Nuova Era, Dynamic, Edipan, Iktius i BMG-Ariola oraz wziął udział w nagraniach dla znaczących stacji telewizyjnych, a jego nagrania radiowe emitowane były na całym świecie.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.