Koncert kameralny Saksofon w roli głównej

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Saksofon w roli głównej

Dwudziestowieczna muzyka na saksofon rozbrzmiewać będzie w pałacowych wnętrzach głównej siedziby Akademii Muzycznej w Łodzi. W połowie stycznia uczelnia gościć będzie światowej sławy saksofonistę Włocha Gaetana di Bacco. W dniach 16-18 poprowadzi on kursy mistrzowskie, a na ich zakończenie wykona kameralny koncert. Podczas niego towarzyszyć mu będą artyści związani z łódzką Akademią: pianistka Agnieszka Sucheniak-Wójcicka i saksofonista Łukasz Wójcicki. Wspólnie zagrają muzykę Paula Crestona, Franza Wilhelma Ferlinga, Wijnanda van Klaverena i Francisa Poulenca. Koncert odbędzie się 18 stycznia (czwartek) o godzinie 17.00, w Sali 12 w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 32. Wstęp wolny.

Podczas czwartkowego koncertu będzie można zobaczyć i usłyszeć kilka odmian saksofonu. Gaetano di Bacco i Łukasz Wójcicki zagrają utwory na saksofon altowy: solowe „Etiudy” Franza Wilhelma Ferlinga w opracowaniu Gaetana di Bacco oraz, z towarzyszeniem fortepianu, dwie „Sonaty na saksofon altowy i fortepian” jedną Paula Crestona, a kolejną Wijnanda van Klaverena. Artyści koncert zakończą transkrypcją „Tria na fortepian, obój i fagot” Francisa Poulenca na saksofony sopranowy i tenorowy.

Gaetano di Bacco jest profesorem saksofonu w konserwatorium muzycznym w Pescarze (Włochy). Prowadził kursy mistrzowskie we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Belgii, Słowenii, Turcji, Mołdawii, Ukrainie i Wenezueli. Regularnie prowadzi kursy mistrzowskie we Włoszech. Koncertuje z pianistami, organistami, tworzy różnorodne zespoły kameralne oraz występuje jako solista z orkiestrami symfonicznymi. Na swoim koncie ma liczne koncerty z orkiestrami filharmonicznymi i operowymi, m.in. z: Rzymu, Lanciano (Włochy), Doniecka (Niemcy), Maracaibo (Wenezuela), Minneapolis (USA), Zagrzebia (Chorwacja), Kijowa (Ukraina), Kiszyniowa (Mołdawia) czy Rygi (Łotwa). Nagrał dziewięć płyt CD dla wytwórni Nuova Era, Dynamic, Edipan, Iktius i BMG-Ariola oraz wziął udział w nagraniach dla znaczących stacji telewizyjnych, a jego nagrania radiowe emitowane były na całym świecie.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« lipiec 2018 »
pn wt śr czw pt sb nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.