Wieczór muzyczny MIŁOŚĆ ZIMOWA

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Wieczór muzyczny MIŁOŚĆ ZIMOWA

W zimowym nastroju utrzymany będzie kolejny koncert z cyklu „Wieczory muzyczne”. W wykonaniu artystek związanych z Akademią Muzyczną w Łodzi – Danuty Dudzińskiej-Wieczorek i Beaty Zawadzkiej-Kłos – zabrzmią romantyczne pieśni na głos żeński. Program koncertu składać się będzie z dwóch cykli pieśni Richarda Straussa oraz kilku pieśni ze zbioru „Wesendonck-Lieder” Richarda Wagnera. Przy fortepianie wokalistkom towarzyszyć będzie Iwona Jakubowska. Kameralny koncert wokalny odbędzie się 15 stycznia (poniedziałek) o godzinie 18.15, w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 32. Wstęp wolny.

Pięć pieśni Richarda Wagnera „Wesendonck-Lieder” powstało w latach 1857-58, w trakcie prac kompozytora nad dramatem „Tristan i Izolda”. Teksty pieśni stworzyła Mathilde Wesendonck, ówczesna muza kompozytora, od nazwiska której cykl ten zyskał swoją popularną nazwę. W wagnerowskich pieśniach oprócz miłosnej tematyki usłyszeć będzie można dźwiękowe podobieństwa do słynnego dramatu muzycznego. Kolejne pozycje w programie poniedziałkowego wieczoru – dwa cykle pieśni Richarda Straussa – napisane zostały do wierszy Hermanna Gilma („8 Gedichte aus Letzte Blätter” op. 10) i Karla Friedricha Henckella („5 Lieder” op. 48). To właśnie w tym ostatnim dziele, wśród romantycznych poetycko-muzycznych historii zamkniętych w formie pieśni, usłyszeć będzie można dwie opowieści o miłości zimowej – w kompozycjach „Winterweihe” i „Winterliebe”.

Wokalistki występujące podczas koncertu swoją karierę artystyczną związały z Łodzią. Danuta Dudzińska-Wieczorek jest solistką Teatru Wielkiego w Łodzi, a jej repertuar obejmuje wiele partii operowych, operetkowych oraz pieśni. Nagrała także wiele audycji radiowych i telewizyjnych. Beata Zawadzka-Kłos, jako profesor sztuki, prowadzi działalność artystyczno-pedagogiczną w Katedrze Wokalistyki Akademii Muzycznej w Łodzi. Prowadzi także kursy wokalne oraz uczestniczy w pracach jury ogólnopolskich konkursów wokalnych. Pod jej kierunkiem studia wokalne ukończyło wiele śpiewaczek młodego pokolenia. Towarzysząca wokalistkom przy fortepianie Iwona Jakubowska od 1989 roku jest związana z Łodzią i Akademią Muzyczną. Jej wieloletni dorobek artystyczny, oprócz licznych koncertów, obejmuje między innymi: akompaniament podczas konkursów wokalnych i instrumentalnych, krajowych i zagranicznych. Zatrudniona jest w klasie altówki i śpiewu Akademii Muzycznej w Łodzi


więcej informacji o programie koncertu:
www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/styczen-2018/152112-wieczor-muzyczny-milosc-zimowa-2018-01-15/" target="_blank" rel="nofollow">http://www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/styczen-2018/152112-wieczor-muzyczny-milosc-zimowa-2018-01-15/

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« luty 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Partnerzy

Podpowiadamy

Kanał o FSX, płatne i darmowe fsx dodatki.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.