Nowe brzmienia na dwa fortepiany

Informacje

Cena

20 zł i 10 zł

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Nowe brzmienia na dwa fortepiany

Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na recital w wykonaniu duetu fortepianowego Maciej Grzybowski i Maciej Piszek. Uznani pianiści, specjalizujący się w interpretacjach muzyki nowej, wystąpią w Łodzi w czwartek 12 października o godz. 18.00 w Sali Koncertowej AM przy ul. Żubardzkiej 2a. Wykonają kompozycje na dwa fortepiany czołowych kompozytorów XX wieku – György’a Ligetiego i Oliviera Messiaena oraz utwór polskiego twórcy Pawła Szymańskiego.

Nieczęsto w Łodzi odbywa się koncert, podczas którego można usłyszeć utwory kompozytorów zaliczanych do najwybitniejszych przedstawicieli muzyki XX wieku. Jeszcze rzadziej są to wydarzenia, których program składa się z kompozycji przeznaczonych wyłącznie na dwa fortepiany. Nie można zatem odmówić niepowtarzalności propozycji koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi tym bardziej, że wykonawcami będą Maciej Grzybowski i Maciej Piszek – pianiści z powodzeniem wykonujący muzykę XX i XXI wieku nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Współpracują z najważniejszymi nazwiskami polskiej muzyki współczesnej. Jak zauważa Małgorzata Komorowska, „Maciej Grzybowski ma dar przepełniania partnerów i słuchaczy energią, niczym RedBull albo Tiger z puszki”. Dodatkowy komentarz nie jest potrzebny…

Podczas recitalu duetu zaprezentowane zostaną trzy utwory. Pierwszym z nich jest Visions de l’Amen Oliviera Messiaena, francuskiego kompozytora i organisty zafascynowanego filozofią i teologią katolicką. W tym siedmioczęściowym mistycznym dziele twórca Kwartetu na koniec czasu próbował wyrazić bogactwo znaczenia zawartego w słowie ‘Amen’. Po przerwie zabrzmi utwór Pawła Szymańskiego, jednego z wiodących kompozytorów muzyki współczesnej w naszym kraju. Epitafium, o którym mowa, skomponowane zostało przez Szymańskiego w 1974 roku i naznaczone jest wyraźnym rysem awangardowym. Jego wykonanie wpisze się zatem w łódzkie obchody stulecia awangardy w Polsce. Ostatnim utworem, który publiczność będzie miała szansę wysłuchać, jest dzieło pod tytułem Monument. Selbstportrait. Bewegung Węgra György’a Ligetiego. Składa się z trzech skontrastowanych części, środkowa koresponduje m.in. z Sonatą fortepianową b-moll op. 35 Fryderyka Chopina.

Bilety na to wydarzenie dostępne są w kasie Akademii Muzycznej przy ul. Żubardzkiej 2a.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« sierpień 2018 »
pn wt śr czw pt sb nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Samoloty, dodatki do fsx. Loty na vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.