Wdech, wydech... Sukcesja i Łódź Design Festival zapraszają na jogę

Informacje

  • Miejsce: Sukcesja w Łodzi
  • Data wydarzenia: 06.10.2017
  • Godzina: 12:00
  • Tagi: joga, seniorzy, Łódź design festival, sukcesja, Łódź

Cena

Brak danych dotyczących ceny.

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

W październiku Łódź już po raz 11 stanie się stolicą sztuki i dobrego designu, a to za sprawą jednego z najważniejszych wydarzeń w Europie związanego z projektowaniem – Łódź Design Festival. W ramach tej edycji przeprowadzonych zostanie szereg wydarzeń towarzyszących, w tym zajęcia z jogi, które odbędą się 6 października w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja o godzinie 12:00. Oprócz ćwiczeń, uczestnicy spotkania będą mogli podyskutować o kwestii projektowania pod kątem potrzeb różnych grup wiekowych.

Według badań dr Szukalskiego z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź oraz Warszawa to dwa najbardziej starzejące się miasta spośród dużych ośrodków miejskich. Demografia to istotny temat tegorocznej edycji Łódź Design Festival, którego hasłem jest OD.NOWA. Prezentowane wystawy, wykłady oraz warsztaty poruszają m.in. temat projektowania w dynamicznie zmieniającym się świecie. Te zmiany dotyczą postępu technologicznego, zmian demograficznych, funkcjonowania miast i potrzeb ich mieszkańców. To właśnie temat osób starszych i myślenia o projektowaniu rozwiązań z ich potrzebami, będzie jednym z głównych zagadnień podejmowanych podczas tegorocznej edycji festiwalu.

W ramach wydarzeń towarzyszących Łódź Design Festival odbędą się między innymi warsztaty dla osób starszych, będące połączeniem jogi oraz pracy zespołowej z elementami design thinking. Zajęcia odbędą się w czwartek, 6 października o godzinie 12:00 w Centrum Handlowo- Rozrywkowym Sukcesja, w Sali Balowej Kręgielni Król Kul. Poprowadzą je założycielki łódzkiej marki Sunday is Monday, wyróżnionej w konkursie must have 2017, Kasia Szota-Eksner i Iza Kaczmarek-Szurek.
W trakcie warsztatów uczestnicy nie tylko zrelaksują swoje ciało podczas praktyki jogi, ale również wypracują pomysły na to, jak dbać o siebie, zdrowie i kondycję, a także jak znaleźć w ciągu dnia więcej czasu dla siebie i realizacji swoich potrzeb. Dodatkowym elementem spotkania będą podstawy myślenia projektowego (design thinking), które pozwalają tworzyć nowe rozwiązania w oparciu o pracę zespołową.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na zajęcia można zapisać się telefonicznie, wysyłając sms z imieniem i nazwiskiem z dopiskiem „joga” pod numerem +48 575 864 444. Ilość miejsc jest ograniczona. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w zajęciach powinny zaopatrzyć się w wygodne ubranie. Własne maty mile widziane.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« kwiecień 2019 »
pn wt śr czw pt sb nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Partnerzy

Podpowiadamy

Wirtualny pilot, latam w FSX na vatsim polska.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.