AKADEMIA MUZYCZNA W STARYM KLASZTORZE Recital organowy

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Organowe wariacje
Z recitalem organowym w ramach cyklu niedzielnych koncertów w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach wystąpi młody artysta Krzysztof Wasilewski, na co dzień jeden z organistów tamtejszej parafii. W programie koncertu znajdą się barokowe i romantyczne kompozycje, połączone wątkiem wariacyjności, m.in.: partita chorałowa Georga Böhma, dwie ciacony Dietricha Buxtehudego czy hołd dla barokowego geniusza – Preludium i fuga na temat B-A-C-H Ferenca Liszta. Koncert w łagiewnickim klasztorze przy ul. Okólnej 185 odbędzie się 17 września (niedziela) o godzinie 15.00. Wstęp wolny.

Idea wykonawcy to koncert zdominowany przez wątek wariacji w muzyce. W programie znajdzie się barokowa Partita Wer nur den lieben Gott läßt walten Georga Böhma, która wykorzystuje temat zaczerpnięty z chorału, poddany następnie różnym wariacyjnym przekształceniom. Dwie ciacony Dietricha Buxtehudego (Ciacona in c BuxWV 159, Ciacona in e BuxWV 160) oraz późnoromantyczna Introdukcja i passacaglia d-moll Maxa Regera to również formy wariacyjne. Krzysztof Wasilewski zakończy solowy koncert utworem Ferenca Liszta Preludium i fuga na temat B-A-C-H op. 260/2 w wersji z 1870 roku. Od czasów Jana Sebastiana Bacha temat złożony z dźwięków b, a, c i h był wielokrotnie wykorzystywany jako podstawa dzieł organowych oraz licznych fug. W przypadku kompozycji Liszta wariacyjność, będąca spoiwem niedzielnego koncertu, przejawi się dzięki obecności różnych wariantów słynnego motywu.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

Partnerzy

Podpowiadamy

Wirtualny pilot, latam w FSX na vatsim polska.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.