AKADEMIA MUZYCZNA W STARYM KLASZTORZE Recital organowy

Informacje

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Recital organowy w Starym Klasztorze

W ramach wznowionego cyklu koncertów „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” z solowym recitalem organowym wystąpi tegoroczny absolwent Radosław Kuliberda. Na łagiewnickich organach wykona dzieła barokowych niemieckich kompozytorów: Johanna Sebastiana Bacha i Nicolausa Bruhnsa. Zabrzmią wirtuozowskie preludia i fantazja, kunsztowne fugi i chorałowe preludium. Koncert odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 15.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi Łagiewnikach, przy ul. Okólnej 185. Wstęp wolny.

Podczas recitalu Radosław Kuliberda wykona cztery cieszące się popularnością kompozycje barokowych twórców: Johanna Sebastiana Bacha i Nicolausa Bruhnsa. Wśród kompozycji Bacha znajdą się figuracyjne Preludium i fuga g-moll BWV 535, które zachwyci arpeggiami i zdobieniami, preludium Schmücke dich, o liebe Seele BWV 654 oparte na prostej melodii chorału wprowadzi anielską atmosferę oraz swobodna Fantazja i fuga g-moll BWV 542, którą kompozytor stworzył w oparciu o improwizację na temat ludowej duńskiej melodii. Preludium „Wielkie” e-moll Bruhnsa zaskakuje chromatyzacją i skomplikowanymi fugowanymi pasażami, a uznawane jest za jedno z bardziej wybitnych dzieł organowych baroku.

Radosław Kuliberda w tym roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi, w klasie organów prof. dr hab. Ireny Wisełki-Cieślar oraz dra hab. Krzysztofa Urbaniaka. Uczestniczył w licznych kursach i seminariach organowych oraz aktywnie koncertuje w kraju i za granicą. Jest laureatem konkursów organowych: I miejsce na IV Regionalnych Spotkaniach Organowych (Łódź, 2011), I miejsce na VIII Białostockim Festiwalu Młodych Organistów (Białystok, 2011) oraz II miejsce na Konkursie Improwizacji Organowej w ramach XXVII Legnickiego Conversatorium Organowego (Legnica, 2013). Obecnie pracuje na stanowisku organisty Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego św. Mateusza w Łodzi.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« maj 2018 »
pn wt śr czw pt sb nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Partnerzy

Podpowiadamy

Kanał o FSX, płatne i darmowe fsx dodatki.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.