LETNIE KONCERTY W ALTANIE Reed & Buttons

Informacje

  • Miejsce: Park Źródliska
  • Data wydarzenia: 13.08.2017
  • Godzina: 17.00
  • Tagi: koncert plenerowy, lato, wakacje, akademia muzyczna, jazz, muzyka filmowa, muzyka klezmerska, muzyka współczesna, duo, akordeon, saksofon, młodzi, studenci, artyści

Cena

bezpłatnie

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Reed & Buttons w Altanie

W najbliższą niedzielę (13 sierpnia) na deskach altany w Parku Źródliska pojawią się kolejni wykonawcy, którzy muzykują w ramach cyklu „Letnie Koncerty w Altanie”. Duo Reed & Buttons to połączenie akordeonu i saksofonu, w młodzieńczym wydaniu Gabriela Balukiewicza i Daniela Kobielskiego. Popołudnie wypełni program złożony z muzyki współczesnej, jazzowej, filmowej oraz klezmerskiej. Na godzinę 17.00 zapraszają organizatorzy: Zarząd Zieleni Miejskiej i Akademia Muzyczna w Łodzi, obowiązuje wstęp wolny.

Podczas plenerowego koncertu usłyszeć będzie można różnorodny repertuar. Kameralne aranżacje standardów jazzowych (Dave Brubeck – Take Five) i tematów filmowych (Henry Mancini – The Pink Panther Theme) pojawią się obok klezmerskich przebojów: Bei Mir Bist Du Schön Sholom Secunda i tradycyjnej melodii Hava Nagila. Nie zabraknie również klasycznego repertuaru akordeonowego, czyli kompozycji Astora Piazzolli (Tanti Anni Prima), oraz tanecznych: Tango Pour Claude Richarda Galliana oraz Pequeña czarda Pedra Iturralde. Daniel Kobielski i Gabriel Balukiewicz wykonają także premierowo specjalnie zadedykowany im utwór Crazy Ooo młodego łódzkiego kompozytora Aleksandra Brycha.

Reed & Buttons, czyli połączenie stroika z guzikami, to projekt akordeonisty Gabriela Balukiewicza i saksofonisty Daniela Kobielskiego. Obaj muzycy studiują w Akademii Muzycznej w Łodzi i na swoim artystycznym koncie mają już ogromne sukcesy. Solowo i kameralnie zdobywali nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych (m.in. w Kownie, Sztokholmie, Filadelfii). W działalności artystycznej obaj muzycy czerpią inspiracje nie tylko z muzyki klasycznej ale także rozrywkowej.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« maj 2018 »
pn wt śr czw pt sb nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Partnerzy

Podpowiadamy

RobieStrony, czym jest latanie w FSX na sieci vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.