W dojrzałym ciele, młody duch. Aktywne lato dla seniorów w Sukcesji

Informacje

Cena

Brak danych dotyczących ceny.

DojazdNowość

Kliknij aby sprawdzić jak dojechać z dowolnego miejsca w Łodzi, taksówką, tramwajem lub autobusem.

Opis

Wiek to tylko liczba. Udowadniają to uczestnicy zajęć organizowanych przez Fundację Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej Subvenio, która przygotowała dla nich szereg atrakcji w ramach projektu „Lato aktywnych 50+”. Podczas wakacji, Pracownia Aktywnych „Młodzi zawsze młodzi” w Sukcesji zamieni się w centrum warsztatowe dedykowane właśnie seniorom.

„W Łodzi zawsze młodzi” to przestrzeń uruchomiona dzięki współpracy CH-R Sukcesja z Subvenio, Fundacją Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej. Lokal o powierzchni 200 mkw. jest w całości dedykowany różnorodnym aktywnościom mieszkańców Łodzi, lokalnych organizacji pozarządowych, a także biznesu. Warsztaty komputerowe dla seniorów, dancingi międzypokoleniowe czy lektoraty językowe, to tylko nieliczne z aktywności, które odbywają się w pracowni. W ramach wakacyjnych zajęć uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział m.in. w zajęciach z jogi, warsztatach filmowania czy z zakresu psychologii. Miłośników bowlingu zapraszamy do Kręgielni Król Kul, gdzie w ramach Miejskiej Karty Seniora można rozegrać partię za 6zł.

Tydzień rozpoczną zajęcia z psychologii, poruszające temat empatii. „Wzajemne pomaganie” to grupa otwarta, w ramach której uczestnicy doskonalą metody skutecznego porozumiewania się, jak również zrozumienia siebie i innych. Spotkania odbędą się w poniedziałek 26 czerwca, 10 i 24 lipca oraz 7 i 21 sierpnia w godzinach od 17:00 do 18:30.

Wtorki zarezerwowane będą z kolei na rozwoju zarówno zewnętrznym, jak i duchowym. W każdy wtorek, od 4 lipca do 29 sierpnia, o godzinie 18:00 Fundacja Promotorzy Zdrowia poprowadzi dwugodzinny wykład połączony z ćwiczeniami z zakresu psychologii pozytywnej. Udział w zajęciach pozwoli bliżej przyjrzeć się naszym życiowym celom oraz temu, co jest dla nas najważniejsze. Dla wszystkich tych, którzy szukają harmonii pomiędzy swoim ciałem a duszą o godzinie 18:30 rozpoczynać się będą zajęcia z jogi.

Chociaż czasami trudno nam się przyznać przez samym sobą, to nie zawsze jesteśmy w pełni asertywni. Zwłaszcza wobec najbliższych. Z myślą o osobach chcących wypracować dobre relacje z innymi, w wybrane środy (12 i 26 lipca oraz 9 i 23 sierpnia) o godzinie 10:00, odbywać się będą warsztaty z asertywności i komunikacji. Z kolei czwartek w pracowni „W Łodzi zawsze młodzi” to dzień pracy nad sobą z zakresu psychologii. Podczas dwugodzinnego bloku, który rozpocznie się o godzinie 11:00, dowiemy się jak przestać się martwić i lepiej żyć, by następnie wyzwolić odrobinę endorfin podczas zajęć z gimnastyki kręgosłupa. Zajęcia odbędą się w terminach: 29 czerwca, 13 i 27 lipca oraz 10 i 24 sierpnia.

Poza regularnymi zajęciami, na terenie Sukcesji odbywać się będą dodatkowe spotkania z zakresu nowinek technologicznych i zastosowania ich w życiu codziennym. We wtorek, 4 lipca podczas warsztatów zaprezentowane będą tajniki tworzenia filmów za pomocą smartfonów i tabletów. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 16:00 i poprowadzi je Bartek Rosiak, młody pasjonat historii i nowych technologii. Trudno wyobrazić sobie komunikację we współczesnym świecie bez Skype’a, Facebooka oraz wielu innych platform. Na czym polega fenomen mediów społecznościowych? 25 lipca o godzinie 10:00 rozpocznie się wykład dotyczący właśnie tego zjawiska. Nie zabraknie również części warsztatowej. Wszystkich tych, których interesuje kwestia zakupów w Internecie zapraszamy dodatkowo na spotkanie 27 lipca, podczas którego zostanie przybliżona ta tematyka.
Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Pracowni Doradztwa Komputerowego. Zapisy na poszczególne wydarzenia odbywają się telefonicznie pod numerem: +48 501 988 014 w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach: 8:00-15:00, wtorki od 13:00 do 20:00 oraz soboty od 8:00 do 12:00. Ilość miejsc jest ograniczona. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

* DziejeSie.pl nie odpowiada za różnicę publikowanych informacji ze stanem faktycznym

Na imprezie będą

Brak uczestników


Komentarze

  • Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany w serwisie. Zarejestruj się teraz.


Komentarze na Facebook.com

Na mapie

Znajdź na stronie

Dodaj informację

Kalendarz

« maj 2018 »
pn wt śr czw pt sb nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Partnerzy

Podpowiadamy

RobieStrony, czym jest latanie w FSX na sieci vatsim.

Tani parking lublinek darmowy dojazd do lotniska

Reklama

Jeżeli jesteś zainteresowany umieszczeniem reklamy w serwisie, prosimy o napisanie do nas na adres reklama@dziejesie.pl.